1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP, KÜÇÜK'ÜN AÇIKLAMALARINA İNANMADI
DP,  KÜÇÜKÜN AÇIKLAMALARINA İNANMADI

DP, KÜÇÜK'ÜN AÇIKLAMALARINA İNANMADI

Demokrat Parti, Başbakan İrsen Küçük’ün dün Türkiye Başbakanı Recep Tayyıp Erdoğan ile bir araya geldiği Ankara ziyaretinin ardından, yaptığı açıklamaları inandırıcı bulmadığını açıkladı

A+A-

Demokrat Parti, Başbakan İrsen Küçük’ün dün Türkiye Başbakanı Recep Tayyıp Erdoğan ile bir araya geldiği Ankara ziyaretinin ardından, yaptığı açıklamaları inandırıcı bulmadığını açıkladı. DP Genel Sekreteri Bengü Şonya imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

“Başbakan sayın Küçük’ün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ile yaptığı görüşmede önümüzdeki üç yılı kapsayan bir program üzerinde konuşup anlaşmaya vardığını açıklaması başkanı olduğu hükümetin normal ömrünü aşan bir süreyi kapsaması nedeniyle inandırıcı değildir.

 

Belediyelerde bile borçlanmaların dönem sürelerini aşamayacağı yasalarla sabitken, her an bir erken seçime gitme olasılığıni bir yana koysak bile, UBP hükümetinin normal dönem süresinin dışında bir süre için halkımızın geleceğini ipotek altına alacak anlaşmalara imza koyması siyaseten yanlıştır. Sayın Başbakan bu beyanatı ile önümüzdeki erken veya normal bir seçimde sanki tekrar iktidara gelecekmiş imajını yaymaya çalışmaktadır.

 

UBP hükümetinin kendisinden sonra yönetime gelecek iradenin icraatlarına ipotek koyacak davranışlardan kaçınması gerekmektedir. UBP hükümetinin uygulamayı düşündüğü her ne olursa olsun söz konusu uygulama için yapacağı planlamayı 2013 sonrasına göre yapmamalıdır”.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler