1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP: DEĞİŞTİRMEK İÇİN GELİYORUZ
DP: DEĞİŞTİRMEK İÇİN GELİYORUZ

DP: DEĞİŞTİRMEK İÇİN GELİYORUZ

DP’den yapılan açıklamaya göre, “Uyandırma Zili: Geliyoruz” broşürü bugün tüm ilçelerde sabah 07.30'dan itibaren eş zamanlı olarak dağıtıldı.

A+A-“Varolan sistemin getirdiği sorunları, uzmanlarla değerlendiren ve ‘Uyandırma Zili: Geliyoruz’ broşüründe toplayan” Demokrat Parti, sorunların çözümünü ve değişimin nasıl olacağını anlatmak için tüm halkı, tek vücut olmak için 1 Eylül'de Atatürk meydanında düzenleyeceği mitinge çağırdı.

DP’den yapılan açıklamaya göre, “Uyandırma Zili: Geliyoruz” broşürü bugün tüm ilçelerde sabah 07.30'dan itibaren eş zamanlı olarak dağıtıldı.

Başkent Lefkoşa ayağına DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk, bazı MYK ve parti meclisi üyelerinin yanı sıra partinin kadın ve gençlik örgütü üyeleri de katıldı.

DP’liler daha sonra Lefkoşa’nın çeşitli bölgelerinde esnaf ve bazı kurum ve kuruluşları da ziyaret ederek, bildirinin içeriği hakkında vatandaşı bilgilendirdi.

“Geliyoruz” adı altında başlatılan ve değişimin ilk adımı olarak nitelendirilen 1 Eylül ile ilgili “Sabredin, dayanın” diyen Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş “Geliyoruz” ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Tarihte bir çok imkansızlıkları başarmış Kıbrıs Türk halkının kötü yönetiliyor olması, kaderi değildir. ‘Geliyoruz’ bu gerçeklerden yola çıkarak, Kıbrıs Türk halkının tarihi başarılarına bir yenisini daha ekleyeceği bir harekettir. Umutsuzluk ve kötü yönetimler kaderimiz olamaz. Bu tarihimize yakışmaz... Daha önce tek vücut olarak başardık, yeniden başarabiliriz. 1 Eylül bu kararlılığımızı göstereceğimiz, bize giydirilen karanlık gömleği fırlatıp atacağımız önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bu nedenle tekrar tek vücut olmak için, çözüm için, değişim için, değiştirmek için 1 Eylül'de tüm halkımızla birlikte Atatürk meydanına geliyoruz”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler