1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP BİLDİRİ DAĞITTI
DP BİLDİRİ DAĞITTI

DP BİLDİRİ DAĞITTI

Demokrat Parti, “KKTC’nin kötü yönetiminin düzeltilmesi” çağrısını “yineledi”.

A+A- 

 

Demokrat Parti (DP), “KKTC’nin kötü yönetiminin düzeltilmesi” çağrısını “yineledi”.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, DP’nin dün Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda eylem gerçekleştirerek; “KKTC’nin kötü yönetiminin” düzeltilmesi yönünde, daha önce Lefkoşa ve Gazimağusa’da yaptığı çağrıyı, Girne’de yinelediği bildirildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya, bazı parti yetkilileri ve partililerin katıldığı eylemde, partililerin eylem süresince; “kötü yönetilmek kader değildir” şeklinde pankart taşıdıkları da belirtildi.

DP tarafından dağıtılan bildiride, DP’nin; “Bugün ve gelecekte karşılaşılması muhtemel her türlü sorunu bütün yönleriyle takipte olduğu, ülkenin geleceğini hazırlamakla ilgili çalıştığı, sürdürülebilir bir kalkınmanın ve iyi yönetimin tüm unsurlarını yerine getirmek için özveri ile hazırlandığı” kaydedildi.

“Plansız, programsız ve hedefsiz bir yapılanma ile günü birlik çalışmalar yapan, bireysel veya zümresel çıkar gözeten politika ve politikacıların devri bitmiştir” denilen bildiride, şikâyetleri ortadan kaldıracak bir yapılanmanın oluşturulması gerektiği belirtildi.

Bildiride; “oluşturulacak politikalarla, ne istendiği, istenilene nasıl ulaşılacağı, neden ulaşılması gerektiği, hangi zaman planlamasında gerçekleştirileceği, hangi yöntemler kullanılarak ulaşılacağı, nasıl denetleneceği, kaynak tahsisinin nasıl yapılacağını içeren, şeffaf, adil demokratik bir çalışma mantığı yakalanması ve iyi bir yönetim ile sürdürülebilir bir kalkınmaya ulaşılması gerektiği” kaydedildi.

Bildiride, “Nitelikli işbirlikleri içermeyen, mütekabiliyet esasını gözetmeyen ve yüz yıllardır yaşadığı coğrafyada dinini kültürünü ve Türklüğünü koruyan bir neslin erkini düşünmeden plan program yapmanın mantığının olmadığı” da ifade edildi.

Dünya çapında görev yapan akademisyen ve bilim adamları yanında küresel başarıyı yakalamış iş adamları bulunan bir halkın erkinin bu kadar düşürüldüğü, Kıbrıs Türkü’nün tarihinde toplumsal özgüveninin bu kadar ortadan kaldırıldığı, sindirilmiş, kendini ve görüşlerini ifade etmekten aciz hale getirilmiş bir toplum yapısı hiçbir dönemin yaşanmadığı da iddia edilen açıklamada, Toplumsal varoluşun yegâne nedeni olan; ‘omuz omuza mücadele’nin ayrışma ve bencilliğe sürüklendiği ifade edildi.

Bildiride halka çağrı yapılarak, DP’nin yurdunu seven herkesi oluşturacakları “yeniden yapılanma komitelerinde” görev alma ve devletin geleceğini yaratmaya katkı koymaya da davet ettiği bildirildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler