1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘DP, AKP İLE İLİŞKİLERİNİ DÜZELTTİ’
‘DP, AKP İLE İLİŞKİLERİNİ DÜZELTTİ’

‘DP, AKP İLE İLİŞKİLERİNİ DÜZELTTİ’

DP Lefkoşa Milletvekili Dr.. Mustafa Arabacıoğlu, bir dönem sekteye uğrayan AK Parti-DP ilişkileri için bugün aynı şeyin söylenemeyeceğini kaydetti

A+A-

 

 

 

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu, bir dönem sekteye uğrayan AK Parti-DP ilişkileri için bugün aynı şeyin söylenemeyeceğini kaydetti.

 

Arabacıoğlu, 20 Temmuz kutlamalarına katılmak üzere adaya gelen AK Parti Genel Başkanı, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptıkları görüşmede iki parti arasında gelişen ilişki ve diyalogdan son derece mutlu olduğunu ifade etti.

 

Arabacıoğlu yazılı açıklamasında, Erdoğan’la TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nde gerçekleşen görüşmenin esprilerle dolu geçtiğini, iki parti arasında gelişen ilişki ve diyalogdan son derece mutlu olduğunu ifade etti.

 

Arabacıoğlu, “Bana göre Erdoğan ve Ak Parti heyetinin söyleminde, sohbetinde ve vermiş olduğu mesajlarda büyük bir samimiyet vardı” dedi.

 

DÖVİZ KURLARINDAKİ YÜKSELİŞ...

 

Son dönemde yükselişini sürdüren döviz kurlarının genelde dünyayı, özelde ise KKTC’yi etkisi altına alarak yeni mağdurlar yaratacağını da kaydeden Arabacıoğlu, “Bu yükseliş gerçekten döviz bazında borçlanan insanımızı ciddi şekilde etkileyecektir. Bu konuda hükümetin ve ekonomistlerin biran önce bir formül yaratması gerekir” dedi.

 

Döviz alacaklılara da uyarılarda bulunan DP Lefkoşa Milletvekili Arabacıoğlu; “bunu bir fırsat olarak kollamayınız” dedi.

 

BEYAZ VE YEŞİL KİMLİK UYGULAMASI...

 

Bakanlar Kurulu’nun beyaz - yeşil kimlik kartı ve kaçak yaşama af uygulaması konusuna da değinen Arabacıoğlu, bu konunun toplum bazında rahatsızlık yarattığını belirtti.

 

Arabacıoğlu; “Öncelikle, yabancı, muhaceret ve yurttaşlık yasasının muhakkak değişmesi gerekir. bugüne kadar verilen vatandaşlıklara sahip çıkılmalı ama bundan sonra çok daha dikkatli olunmalıdır. Bir ülkenin iş gücü ihtiyacı ayrı bir olay, vatandaş yapma ihtiyacı apayrı bir olaydır. Dikkatli olmalı ve kamuoyunun tepkisi alınmamalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler