1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DP, 20. YILINI MEYDANDA KUTLAYACAK
DP, 20. YILINI MEYDANDA KUTLAYACAK

DP, 20. YILINI MEYDANDA KUTLAYACAK

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, partisinin, “kendi içinde sorun yaşamayan” tek parti olduğunu

A+A-Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, partisinin, “kendi içinde sorun yaşamayan” tek parti olduğunu belirtti.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, “Gazimağusa’da farklı partilerden 32 kişi daha DP’ye katıldı.”

Bu amaçla düzenlenen törende konuşan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, katılımlar vesilesiyle bir taraftan sevinçli olduklarını ancak diğer taraftan özellikle memleketin içinde bulunduğu durum vesilesiyle üzgün olduklarını ifade ederek, “Müthiş bir ikilemle karşı karşıyayız. Bütün sektör perişan” dedi.

Denktaş, son zamanlarda partiye katılımların ve çeşitli anket sonuçlarının DP’nin yükselişte olduğunu gösterdiğini ifade ederek, “Duruşumuzu insanımız artık anlamaya, benimsemeye, desteklemeye başladı. Sempati hep vardı. Düşüncelerimiz, ortaya koyduğumuz görüşler herkesin beğenisinde iktidardaydı. Ama biz iktidarda değildik. Çark şimdi ters döndü. Bu bizim açımızdan güzel, sevindirici ve cesaret verici bir olay” şeklinde konuştu.

“KENDİ İÇİNDE SORUNU OLMAYAN TEK PARTİYİZ”

Yıllardır doğruları oy kaybetmek pahasına dahi vatandaşla paylaştıklarını, her konuda dik duruş sergilediklerini, kavga yerine uzlaşıyı tercih ettiklerini, tüm saldırılara rağmen hoşgörüyle mücadele verdiklerini belirten DP Genel Başkanı Denktaş, şu anda kendi içinde sorunu olmayan tek parti konumunda olduklarını söyledi.

1 EYLÜL’DE MTİNG

Partinin 20. yılını 1 Eylül’de Atatürk Meydanı’nda miting ve şölenle kutlayacaklarını da belirten Denktaş, partililere şöyle seslendi:

“O gün bu ülke insanına sorunlarının nasıl çözüleceğini herkesin anlayacağı lisanda anlatacağız. Sizden beklentim 1 Eylül’e tanıdığınız herkesi bu şölen ve mitinge davet etmeniz. Gittiğiniz her yerde, gördüğünüz tanıdığınız herkesi 1 Eylül’de Atatürk Meydanı’na davet edin. ‘Gidelim Serdar Denktaş’ı dinleyelim. Yaşadığımız bu sorunlardan nasıl kurtulacağımızın formülünü anlatacakmış. Gidelim de dinleyelim’ deyin. 1 Eylül’ü başarılı ve yüksek tempolu geçirmemiz halinde nisandan önce yapılacağı artık neredeyse kesinleşmiş olan seçimlerden DP, hükümeti kuran parti olarak çıkacaktır. Bu kadar güveniyoruz kendimize…”

Denktaş, DP’nin bugün için oy oranının yüzde 17’ler civarında olduğuna, ilerleyen günlerde bu çitanın daha da yükseleceğine de inanç belirtti.

“HÜKÜMET BAŞIMIZA ÇORAP ÖRÜYOR”

UBP hükümetinin icraatlarını da eleştiren Denktaş, “Geçenlerde vatandaşın şikayetini dinliyorum. ‘Hükümet bütün gün açılışta, kurdele kesmede. Ne zaman bakanlık yaparlar?’ diye bana soruyor… Buradan sitem eden vatandaşa söylüyorum: Varsın bu hükümet açılışa gitsin, kurdele kessin. Çünkü en ufak bir vakit bulduklarında başımıza yeni bir çorap örüyorlar. Böylesi beceriksiz hükümet dönemi yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

PARTİYE KATILAN GENÇLERE TAVSİYE

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş partiye katılan gençlere tavsiyelerde bulunurken de, “Katılımınız sadece bugün olmasın, her gün olsun. Yalnızca burada bir forma doldurup, göğse rozet takmakla kalmasın. Yaşadığınız bölgenin sorunlarını bizlere aktarınız. Sadece talep etmeyin, aynı zamanda öneri de getirin. Sadece davet beklemeyin, davet de edin” dedi.

FİKRİ ATAOĞLU

DP Gazimağusa İlçe Başkanı Fikri Ataoğlu da, katılımların kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Yapılan anketlere değinen Ataoğlu, “Son dönemin en hızlı büyüyen partisi DP’dir” iddiasında bulundu.

Konuşmaların ardından DP’ye katılan 32 kişiye Genel Başkanı Serdar Denktaş tarafından parti rozeti takıldı.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler