1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DOWNER... ÖĞRENCİSİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI'
DOWNER... ÖĞRENCİSİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

'DOWNER... ÖĞRENCİSİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI'

BM’nin davetlisi olarak Avustralya’dan Kıbrıs’a gelen üniversite öğrencisi “Katriona Standfild”in adadan hayal kırıklığı içerisinde ayrıldığı belirtildi.

A+A-

 

 

BM’nin davetlisi olarak Avustralya’dan Kıbrıs’a gelen üniversite öğrencisi “Katriona Standfild”in adadan hayal kırıklığı içerisinde ayrıldığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi “Downer... Öğrencisi Hayal Kırıklığına Uğradı” başlıklarıyla verdiği haberinde, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Aleksander Downer’ın, Standfild’in Kıbrıs sorunuyla ilgili lisansüstü çalışmasını okuduktan sonra onu Kıbrıs’a davet ettiğini yazdı.

Avustralya’daki Adelaide Üniversitesi öğrencisi olan ve stajını Downer’ın ofisinde yapan Standfild’in, Kıbrıs sorununun çözümüne katkı sağlayacak fikirler ve düşünceler ortaya koymayı umut ederek coşku içerisinde Kıbrıs’ı ziyaret ettiğini aktaran gazete, Standfild’in, Kıbrıs’taki olguları yakından gördükten sonra muhtemelen Avustralya’ya hayal kırıklığı içerisinde döndüğü yorumunda bulundu.

Gazete, Standfild’in, diğer konuların yanı sıra Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakerelerde daha çok Kıbrıslı kadının katılmasını önerdiğini kaydetti.

Habere göre “her iki tarafta da büyük güvensizlik var” diyen Standfild, “müzakere gruplarında her iki taraftan sadece bir kadının var olduğunu ve bunun değişmesi gerektiğini” belirtti.

Downer ise, bu öğrencinin kendisini etkilediğini, bu nedenle iki haftalığına, BM’nin Kıbrıs’la ilgili grubuna katılmasını istediğini söyledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler