1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOWNER İÇİN 'SÜRPRİZ YOK'
DOWNER İÇİN SÜRPRİZ YOK

DOWNER İÇİN 'SÜRPRİZ YOK'

“KIBRIS SORUNUNDA HİÇBİR HABER YOK” BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’in, Kıbrıs’a yönelik ani ziyaretinden, Kıbrıs sorununda “yeni bir haberin olmadığı” sonucunun çıktığı beli

A+A-

 

 

“KIBRIS SORUNUNDA HİÇBİR HABER YOK”

 

 

 BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’in, Kıbrıs’a yönelik ani ziyaretinden, Kıbrıs sorununda “yeni bir haberin olmadığı” sonucunun çıktığı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi “Cepheden Hiçbir Haber Yok” başlıklı haberinde, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’in, dün ayrı ayrı yaptığı temaslara yer verdi ve ayrıca Downer’in, 10 Temmuz’da Güvenlik Konseyi’ni bilgilendirmek için hazırlık yaptığını da yazdı.

Downer’in önceki sabah ilk olarak, liderlerin temsilcileriyle bir araya geldiğini yazan gazete, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eski Özel Temsilcisi Kudret Özersay’ın yerine atanan Osman Ertuğ’un ise burada ilk kez göründüğünü de belirtti.

Habere göre, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Özel Temsilcisi Osman Ertuğ ile Rum Başkanlık Komiseri Yorgos Yakovu görüşmede, aralarında farklılıkların bulunduğu tezlerini ortaya koydu.

Gazete, Türk tarafına göre, “sürecin, teknik konular ve öze ilişkin müzakere ile güven yaratıcı önlemler şeklinde iki ekseninin bulunduğunu” yazdı.

Gazete yine Türk tarafının, “bugün ikinci aşamada bulunulduğunu ortaya koyduğunu ve doğrudan müzakerelerin devam etmesi amacıyla, Kıbrıs sorununa ilişkin uluslararası konferansın toplanmasına yönelik tarih belirlenmesini gerektiğine” vurgu yaptığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler