1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOWNER HRİSTOFYAS'LA GÖRÜŞTÜ
DOWNER HRİSTOFYASLA GÖRÜŞTÜ

DOWNER HRİSTOFYAS'LA GÖRÜŞTÜ

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, iki liderin; gelecek iki görüşmede “Mülkiyet” konusuna yoğunlaşacağını söyledi. Rum radyosunun haberine göre Downer, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile Başkanlık

A+A-

 

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, iki liderin; gelecek iki görüşmede “Mülkiyet” konusuna yoğunlaşacağını söyledi.

Rum radyosunun haberine göre Downer, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile Başkanlık Sarayı’nda yaptığı bir saati aşkın süren görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Hristofyas’la, Greentree sonrasında müzakerelerin yeniden başlaması konusunu ele aldıklarını belirtti.

Downer açıklamasında ayrıca sürecin Kıbrıs aidiyetli olduğunu yineledi.

Liderlerin; “Mülkiyet” konusunu tamamlayıp tamamlamayacağı ve başka konulara geçip geçmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine Downer, böyle bir şeyin kararını vermelerinin liderlere bağlı olduğunu, şimdilik ise “Mülkiyet” konusunu ele almak istediklerini belirtti.

LİDERLER YARIN GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde yarın yeniden bir araya gelecek.

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim’in ara bölgedeki resmi ikametgahında saat 10.00’da başlayacak görüşmede, “Mülkiyet” konusunun ele alınması bekleniyor.

Buttenheim, yarın ve 28 Şubat’ta yapılacak görüşmelere, bir önceki görüşmede ada dışında bulunan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’ın da katılacağını açıklamıştı

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler