1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOWNER: 12’YE 5 KALDI
DOWNER: 12’YE 5 KALDI

DOWNER: 12’YE 5 KALDI

Sendikal Platform’a üye bazı sendikalar, önceki gün, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’la KTAMS lokalinde bir görüşme gerçekleştirdi

A+A-

 

 

 

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Sendikal Platform’a üye bazı sendikalar ile önceki gün gerçekleştirdiği görüşmede, Kıbrıs müzakere sürecinin çökmekte olduğuna işaret ederek, “12’ye 5 kaldı” dedi. Downer bu noktada, her iki topluma görev düştüğünü ifade ederek, “çözüm için sesinizi yükseltin” çağrısı yaptı.

Sendikal Platform’a üye bazı sendikalar, önceki gün, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’la KTAMS lokalinde bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme, Sendikal Platform’un talebi doğrultusunda, Kıbrıs müzakere süreci ile ilgili olarak bilgi almak için gerçekleştirildi. Platform, daha önce de Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas ile görüşmüş, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile de görüşmek istemiş ancak randevu talebine yanıt alamamıştı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, görüşme ile ilgili olarak, Kanal Sim Haber merkezi’ne verdiği bilgiye göre, Downer görüşmede, müzakere sürecinin çökmekte olduğuna işaret etti ve “12’ye 5 kaldı” dedi. Gökçebel, Downer’in Müzakere masasında, birçok konuda yeterince anlaşma sağlanmadığını ancak çözüm ile ilgili esas sorunun her iki liderin de çözüm iradesinden yoksun olması olduğunu vurguladığını söyleyerek, Downer’in her iki toplumda özellikle Kıbrıs Rum toplumunda çözüm iradesi görmediğini ifade ettiğini dile getirdi. Downer’in bu süreçte BM’nin de ortaya irade koyabilecek durumda olmadığını aktardığını dile getiren Gökçebel, Downer’in BM’nin bir B planı olmadığını söylediğini, gelinen aşamada, halklara görev düştüğünü dile getirdiğini kaydetti. Gökçebel, “Downer, gelinen noktada her iki topluma görev düştüğünü söyleyerek, halklara ‘sesinizi yükseltin’ çağrısı yaptı” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler