1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOSTLUK KAZANDI
DOSTLUK KAZANDI

DOSTLUK KAZANDI

Kıbrıs’ta barış ve dostluk mücadelesi veren Kıbrıslı Tükler ile Kıbrıslı Rumlar arasında yer alan etkinliklerden biri geçtiğimiz gün, 25 Ekim 2012 tarihinde Limasol’da oynanacak AEL Limasol-Fenerbahçe maçıyle gündeme gelen AEL Kulübü, yine e

A+A-

 

 

AEL’in  müttevefa Genel Sekreteri Yorgos Perides anısına düzenlenen anı turnuvası AEL Veteranları ile Girne karması karşılaştı

 

 

 

AEL Limasol veteranları ile Doğan Türk Birliği, Türk Ocağı ve Ozanköy futbolcularının oluşturduğu karma Limasol’da karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-1 AEL veteranları kazandı

 

Necmi Belge

 

Kıbrıs’ta barış ve dostluk mücadelesi veren Kıbrıslı Tükler ile Kıbrıslı Rumlar arasında yer alan etkinliklerden biri geçtiğimiz gün,  25 Ekim 2012 tarihinde Limasol’da oynanacak AEL Limasol-Fenerbahçe maçıyle  gündeme gelen AEL Kulübü, yine eski Leymosun Türk kulüplerinden olan Doğan Türk Birliği, Türk Ocağı Limasol ve Ozanköy futbolcuların oluşturduğu karma ile bir anı maçı oynadı.

AEL’in efsanevi Türk futbolcusu Sevim Ebeoğlu’nun   organize ettiği ve AEL ve ALKİ takımlarının 5 Temmuz 2012 tarhinde vefat eden ünlü futbolcusu Yorgos Perides anısına oynanan karşılaşmayı 3-1 AEL Veteranları kazandı.

 

HRİSTU VE AYGIN BİRLİKTE İZLEDİ

Limasol Türklerin meskun bulunduğu bölgede 19 Mayıs Lisesi ile Sedat Simavi İlkoklu’nun bulunduğu Eğitim ve Spor Kompleksi’nde, Kıbrıslı Türklerin 20 Temmuz 1974 öncesi kullandığı Sedat Simavi Stadı’nda oynanan karşılaşmayı Limasol Belediye Başkanı Andreas Hrisu ile Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın da birlikte izledi.

Karşılaşmanın ilk yarısı Sfifo’nun attığı golle 1-0 AEL Veteranlarının üstünlüğünde tamamlandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Girne karması İbrahim Ermihan ile eşitliği sağladı. Bu golden sonra oyun üstünlüğünü ele alan AEL Veteranları Adnis’in iki golüyle karşılaşmayı 3-1 kazandı.

 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Bu maçın devre arasında AEL Veteranları, mütevefa Yorgos Perides’in ailesi, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ile Limasol Belediye Başkanı Andreas Hrsitu arasında plaket teatisi yapıldı.

Maçtan sonra ise, eski AEL futbolcusu gol kralı Panikkos Papadopulos’un sahabi bulunduğu Takis Restoran’ta her iki takıma  bir akşam yemeği verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler