1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DÖRT BÜYÜKLERE VAR, BİZE YOK'
DÖRT BÜYÜKLERE VAR, BİZE YOK

'DÖRT BÜYÜKLERE VAR, BİZE YOK'

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun en köklü kulüplerinden bir olan Yenicami Ağdelen Kulübü (YAK), büyük bir heves ile hazırlanan tesisleşme projesine başlayamamanın üzüntüsü ve hayal kırıklığını yaşıyor. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’

A+A-

 

 

Gelişmek istediklerini belirten Yenicami Ağdelen Kulüp Başkanı Kaan Kaner, “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş veya Trabzon’a arazi veriliyor. Verilsin, ancak bizim gibi tesisleşmek isteyen kulüplere de verilmesi gerekir” diye konuştu

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun en köklü kulüplerinden bir olan Yenicami Ağdelen Kulübü (YAK), büyük bir heves ile hazırlanan tesisleşme projesine başlayamamanın üzüntüsü ve hayal kırıklığını yaşıyor.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na 26 Ağustos 2010 tarihinde yazılı müracaat ettiklerini anımsatan YAK Kulüp Başkanı Kaan Kaner, yaklaşık iki yıl geçmiş olmasına rağmen olumlu veya olumsuz bir yanıtın henüz verilmemiş olmasından dolayı duydukları üzüntünün büyük olduğunu vurguladı.

Arca Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan YAK Kulüp Başkanı, tesisleşme konusundaki çalışmalarının daha uzun bir süreç aldığına dikkat çekti. “Bayağı araştırdık” diye sözlerine başlayan Kaner, “Talep edeceğimiz yer için yerleşim alanlarını, büyük arazileri, kimlere ait olduklarını önceden bilmemiz gerekiyordu. Çok ciddi bir araştırma yaptık ve sonunda Kermiya Bölgesi’ndeki yeri bulduk ve bir yazı ile ilgili bakanlıktan talep ettik” dedi.

 

“YAPILIYOR, EDİLİYOR”

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanı, Başbakan ve hatta Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü ile de birçok kez konuyu görüştüklerini belirten Kaan Kaner, “Yapılıyor, ediliyor deniyor, ancak henüz yazılı herhangi bir cevap dahi alamadık. Somut bir geri dönüşüm olmadı. Üzüntülüyüz. Üzüntülüyüz, çünkü hiçbir kişisel menfaatimiz olmaksızın kulüp yöneticileri olarak harcadığımız zaman büyüktür. Üzüntülüyüz, çünkü ülkemizdeki kulüplerin, devlete yük olmaktan kurtulmaları için süreli gelir elde edecek tesislere sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz ve bunu bugünkü arzulu ve heyecanlı yönetimle sağlayamazsak, başka hiçbir zaman sağlayamayacağız” şeklinde konuştu.

Spor kulüplerimiz için paralı yönetici değil, vizyonu geniş yöneticileri kazandırmanın gerekli olduğuna dikkat çeken YAK Kulüp Başkanı, bugün bu duruma en kötü örnek Gönyeli’nin; tesisleşen ve sürekli gelir elde eden kulüplere örnek ise, K. Kaymaklı ve Düzkaya’nın olduğuna işaret etti.

 

“BİR YILLIK KAMP GİDERİ”

 

Bu yıl sadece otobüs gideri olarak 30 bin TL, yurtdışı kamp gideri olarak 50 bin TL, yurt içi kamp gideri olarak ise 30 bin TL giderleri olduğunu anımsatan Kaner, “Devletten istediğimiz 105 dönümlük arazi verilmiş olsa idi, bugün yatılı bir tesisimiz olacaktı. Sadece kamplar için harcadığımız 110 bin TL ile bu yatılı tesisimizin giderlerini karşılayacak ve kalıcı bir tesise sahip olacaktık. Sağladığımız istihdam ve devletin bizden elde edeceği gelir bunun dışında olan yararlardır. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş veya Trabzon’a arazi veriliyor. Verilsin, ancak bizim gibi tesisleşmek isteyen kulüplere de verilmesi gerekir” vurgulamasını yaptı.

YAK’ın bugün futbol ve basketbol branşlarının tüm gruplarında faaliyet gösterdiğini, öz kaynağa önem veren kulüplerin başında olduğuna da dikkat çeken YAK Kulüp Başkanı Kaan Kaner, “Ne yazıktır ki, basketbol oynayacağımız bir sahamız bile yoktur. Bu konuda okullara rica ediyor, yalvarıyoruz. Hâlbuki bu durum böyle olmamalıdır. Bu konuda devlet yetkililerinden bir an evvel somut ve olumlu kararlar bekliyoruz. Sadece ‘Yapacağız, halledeceğiz’ demek, yapmamak ile eşdeğerdir ve bugün ülke sporu için gereken yapılmamaktadır”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler