1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOLU VE FIRTINA VURDU
DOLU VE FIRTINA VURDU

DOLU VE FIRTINA VURDU

KARPAZ’I DOLU VURDU Kumyalı Ovası’na yağan dolu, kısa süreliğine yolu trafiğe kapattı. Kumyalı Ovası’nın ve yolun bembeyaz olduğunu görenler, kar yağdığını düşündü. Kar yağdı diye aracını kenara çeken vatandaşlar, yolu kapatan beyaz ör

A+A-

 

 

KARPAZ’I DOLU VURDU

Kumyalı Ovası’na yağan dolu, kısa süreliğine yolu trafiğe kapattı. Kumyalı Ovası’nın ve yolun bembeyaz olduğunu görenler, kar yağdığını düşündü.  Kar yağdı diye aracını kenara çeken vatandaşlar, yolu kapatan beyaz örtünün kar değil de dolu olduğunu fark edince “Bu nasıl dolu” diye hayrete düştü.

Polisten edinilen bilgiye göre Mehmetçik, Kumyalı anayolunun 1 kilometrelik bir kısmının trafiğe bir saatliğine kapatıldığını ve yolda bulunan doluların 30 cm. civarında olduğu öğrenildi. Tarlaları ve yolu kaplayan doluları itfaiye ile polis ekipleri temizleyerek yolun trafiğe açılmasını sağladı. Yol trafiğe açılıncaya kadar polis kontrolünde trafik akışı devam etti. İtfaiye ekipleri yola su püskürterek yolda yığın halinde bulunan doluların eriyerek tarlalara gitmesini sağladı.

(BYA)

 

 

 


 

HORTUM YIKTI GEÇTİ

 

Geçtiğimiz salı Girne’ye bağlı Alsancak bölgesinde yaşanan hortum felaketi bir serada 20 bin liralık hasar meydana getirdi

 

YD/Tanju KONURALP

 

Geçtiğimiz salı günü Girne’ye bağlı Alsancak bölgesinde yaşanan hortum felaketi; bölgede bulunan seraya büyük hasar verdi. “Camelot Tesisleri” yanında bulunan geniş serada, hortum sonrası yaklaşık 20 bin TL’lik hasar meydana geldi. Yetmiş santimetrelik betonun yere bağladığı direkleri söküp atan hortum; birçok mahsule zarar verirken, çevredeki onlarca ağaç da köklerinden koptu.

Aynı olayın 2002’de tekrar başlarına tekrar geldiğini belirten sera sahibi Kemal Safel, iki dakika içerisinde binlerce TL hasara uğradıklarını belirtti. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ve Girne Kaymakamı Gürkan Kara serayı ziyaret ederek zarar ile ilgili destekte bulunacaklarını açıkladı.  Sera sahibi yardımı bekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler