1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dokunulmazlık yedi sülaleye kadar!
Dokunulmazlık yedi sülaleye kadar!

Dokunulmazlık yedi sülaleye kadar!

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba ve eşine ait arabaların gümrüksüz olduğu ortaya çıktı, Aslanbaba sessizliğe gömüldü. Dış Türkler konusunda çarşaf çarşaf demeç veren TV programlarına katılan Aslanbaba, ‘gümrüksüz araçlar’ ha

A+A-

 

 

 

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba ve eşine ait arabaların gümrüksüz olduğu ortaya çıktı, Aslanbaba sessizliğe gömüldü. Dış Türkler konusunda çarşaf çarşaf demeç veren TV programlarına katılan Aslanbaba, ‘gümrüksüz araçlar’ hakkında bir cümlelik dahi açıklama yapamadı. Haberin YENiDÜZEN’de yayınlanmasıyla birlikte sanal alemde, birçok sitenin yer verdiği habere okuyucular yorumlar yaptı, tepkilerini dile getirdi.

“Neden bu ayrıcalık” sorusu hiçbir yetkili tarafından cevaplanmazken, olayın bugün Meclis’te gündeme getirilmesi bekleniyor.

Ama ondan önce işte okuyucu tepkileri:

 

**

KSD - Sydney

 

“Göz göre göre milleti enayi yerine koyarlar. Hükümet daireleri işini mısmıl yapmaz balı tutan bırak parmağını yalar kavanozu da yutar. Milletvekillerinin dokunulmazlığı varmış halk seni bu göreve millete hayırlı iş yapman için getirir, birde dokunulmazlık yedi sulaleya kadar tesirli herhalde…”

 

 

**

Şeherli- Kıbrıslı

 

“Bana göre milletvekillerinin dokunmazlıkları sınırlandırılmalıdır. Bence sadece kürsü dokunmazlığı olmalıdır. Yani meclis kürsüsünden söylenenler -eleştiriler suç sayılmamalı. Geriye kalan süreyi normal vatandaş gibi sürdürmelidir.”

 

**

 

İnsan- Harcama

 

“Halk enayi olmaya devam etsin.. Atını nallayan istediğini yapıyor. İyi seyirler vatandaşlar…”

 

**

 

Anayasa - der ki

 

“Seçimden önce veya sonra suç işlediği ileri sürülen milletvekili, Cumhuriyet Meclisi’nin kararı olmadıkça tutuklanamaz ve yargılanamaz. Ölüm veya beş yıl veya daha çok hapis cezasını gerektiren suçüstü durumu, bu kuralın dışındadır; ancak, yetkili kişi, durumu derhal Cumhuriyet Meclisi’ne bildirmek zorundadır.”

 

**

Mağusalı Balıkçı  - Mağusa

 

“Milletvekilleri Meclis kararı olmadıkça yargılanamazlar ancak gümrüksüz araba kullanmak yargılanmayı gerektiren bir durum değil. Gümrüksüz arabalar herkesin altından nasıl alınıyorsa aslanların babalarının altından da öyle alınır. Yargılamaya gidilmez.”

**

Beş Parmak

 

“Dinmeyen isyanımın SEBEBLERİNDEN bir tanesi... Ejder Aslanbaba...”

 

**

AK DENİZ

 

“Kıbrıs insanı onca acıyı bunlar için mi yasadı?”

 

**

Emin Giritli

 

“KKTC böyle işlerin memleketi.

Bu tip insanların memleketi.

Şimdi biraz daha iyi anlıyorum.

İngiltere ve Avusturalya’ya göç edenleri.

Ama inadına buradayız ve temizleyeceğiz bunları.”

 

**


Devletin malı deniz,yemeyen...

 “Adam dere akarken kovasını doldurmaya çalışıyor. Aferin be Aslanbaba. Eğer bu toplumda çalmazsan seni adam yerine koymazlar.”

**

Ali Gazi

“Ülkemize yerleşmek için arabası ile gelen İngiliz’in altından arabanın alındığını biliyorum. Kanun varsa herkes vardır. Belirli bir süre içerisinde gümrüklenmediği takdirde kralı dahi sokamaması lazım o arabayı yurda. Gümrüğe teslim edilmemek neye teşebbüstür biliyor musunuz? Kaçakçılığa...”

 


Ne siz, ne de anavatanım mahkûm olmasın

“Endişeliyim…

 Yurdum için endişeleniyorum.

 Anavatanım Kıbrıs için endişeleniyorum.

 Anavatanım Kıbrıs’ımı elimden yitirmekten korkuyorum.

 Anavatanım Kıbrıs’ın zarar görmesinden korkuyorum.

 Uzlaşmazlıkların, çağ dışı kalmış bakış açılarının Kıbrıs’ın geleceğine kalıcı hasar vermesinden korkuyorum.

 Tarihin hataları yargılayacağını biliyorum elbette. Ama ben tarihin yargılamasını değil, yurduma zarar verilmeden, kimsenin de yargılanmasına gerek kalmadan, huzur için yaşayacağım bir anavatan istiyorum.

 Tüm endişem bundan…

 Ya sizinki?”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


Namlunun ucundaki Kamu Hizmeti Komisyonu...

 

“Kamu Hizmeti Komisyonu, bir kez daha namlunun ucunda.

Başbakan da komisyonun kararlarının tartışmalı olduğunu söylüyor.

Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Çetin Uğural’ın da rahat ve huzurlu bir şekilde alınan kararların arkasında durduğunu söyleyemem. Komisyonun kararlarına saygıyla sahip çıkıyor ama “sonuna kadar arkasındayım” diyemiyor.

Fazla söze gerek yok Kamu Hizmeti Komisyonu, yıpratılıyor... Hem de sorumlu konumda olanlar tarafından.”

 

Hasan HASTÜRER


 

Batan KKTC Gemisinin Malları

 

“Batıracak millete hizmet etmesinin önüne geçeceğimiz ve bunun yanı sıra başkalarına çıkar sağlayacak neyimiz var? Bulamıyorum. Aklıma meclis geliyor. Ne güzel olurdu bu meclisi de özelleştirsek. İş adamlarımız, özellikle varlıklı dostlarımız meclisi satın alsa fena mı olurdu. Yasama organımızın özelleşmesi, şirket mantığında işlemesi ile bu günden daha verimli çalışacağı ortada. Özelleştirmeyi savunanlar bir de bu konuyu gündeme alsın.

Diğer taraftan KIB-TEK’in durumunu gözlemlediğimde içler acısı olduğunu anlıyorum. Deli gibi çırpınan bir grup çalışan ve yel değirmenleri ile yapılan bu savaşın yitirilmesi olasılığı ortada. BRT’nin kuruma olan borcu dudak uçuklatan cinsten. Üstelik sokaktaki vatandaşın 3 kuruş elektrik borcu olduğu zaman elektriğini kesebilen sistem bu kuruma dokunamıyor bile.”

 

Oshan SABIRLI

 

 


 

 

“ Kudret Özersay tek alternatif bu mu? Erenköy için daha farklı öneriler var. Dillirgalilar Derneği ile görüşmenizde fayda var...”

Hüseyin Ekmekçi’nin profilinden

***

“Yıllarca Kıbrıs'ın barış adası olması için tüm tarafları yanyana getiren etkinlikler düzenledik, sonuç alamadık, kazanan hep militarizm oldu”

Ufuk Uras’ın profilinden

 


 

“Ülkeye yatırıma ihtiyacımız vardır. Devamlı yurt dışından, Anavatanımızdan yatırımcı çağırıyoruz. Gelen yatırımların da, tabi ki tedbirler alındıktan sonra uygun yörelerimizde yapılmasına çalışıyoruz. Halkımızın ekonomisinin daha da iyi duruma gelebilmesi, özellikle iş bulma konusunda sıkıntı çeken yörelerimize bu gibi yatırımların kanalize edilmesinde de fayda görüyoruz ve o konudaki çalışmalar da devam ediyor”

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 


“Esasen denetmenlerimizin de rahatsızlık belirttiği bu uygulamalara derhal son verilmesi, onun yerine çağdaş eğitimin gereklerine uygun okul idarelerine ve öğretmenlerimize yardımcı olacak, rehberlik yapacak çağdaş anlamda bir denetim değerlendirme mekanizmasının çalışması gerekmektedir”

Güven VAROL (KTÖS Genel Başkanı)

 


FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 959 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler