1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOKTORA PROGRAMLARI AÇIKLANDI
DOKTORA PROGRAMLARI AÇIKLANDI

DOKTORA PROGRAMLARI AÇIKLANDI

Yakın Doğu Üniversitesi, 2010-2011 Bahar Dönemi için doktora öğrencisi alacak

A+A-

 

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 2010-2011 Bahar Dönemi için doktora öğrencisi alacak.

 

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, doktora programlarına alınacak öğrenci sayıları şöyle:

 

YDÜ Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde: Mimarlık (2), İç Mimarlık (2), İnşaat Mühendisliği (1), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (2). Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde: Avrupa Birliği İlişkileri (1), Ekonomi (1), İletişim (5). Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde: Beden Eğitimi ve Spor (3), Diş Hekimliği Fakültesi’nde Protetik Diş Tedavisi (2), Pedodonti (2), Diş Hastalıkları ve Tedavisi (2), Ağız Diş ve Çene Radyolojisi (2), Ortodonti (2), Endodonti (2), Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (2). Eczacılık Fakültesi’ne; Analitik Kimya (2), Biyokimya (1), Farmasötik Botanik (2), Farmakognozi (2), Farmakoloji (2), Farmasötik Kimya (2), Farmasötik Teknoloji (1), Toksikoloji (2). Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne; Beslenme ve Diyetetik (3), Tıp Fakültesi’ne; Histoloji (1). Bu programa kabul edilecek adayların “Tıp Doktoru” olması gerekmektedir. Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (3), Eğitim Yönetimi ve Planlaması (3), Eğitim Programları ve Öğretim (3), Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (3).

 

Adayların başvuruda, Yüksek Lisans transkripti ile yüksek lisans tezinin fotokopisi (Diş Hekimliği Fakültesi adayları için geçerli değil), özgeçmişleri, niyet mektubu ve 2 referans mektubu isteneceği kaydedildi.

 

Doktora programlarına müracaat edecek olan adayların kayıtlarını en geç 9 Eylül tarihine kadar yaptırmaları gerektiği duyuruldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 827 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler