1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Doktora darp
Doktora darp

Doktora darp

Yeni Erenköy Sağlık Ocağı’nda ihmal yüzünden hayatını kaybettiği iddia edilen İlyas Denizhan’ın ailesi Dr. Ayla Akçin’i darp etti... Aile, ihmal olduğunu ileri sürerek haklarını arayacaklarını söyledi...

A+A-

 

Gamze PİR BAYKUR

Yeşilköy’de dün sabah evinde aniden rahatsızlaşan 66 yaşındaki İlyas Denizhan komuşusu tarafından Yeni Erenköy Sağlık Ocağı’na götürüldü. Aşırı terleme ve kusma şikâyeti ile sağlık ocağına giden Denizhan yaşamını yitirdi. Yeni Erenköy Sağlık Ocağı’nda ihmal yüzünden dün sabah hayatını kaybettiği iddia edilen 66 yaşındaki İlyas Denizhan’ın ailesi, sağlık ocağında görevli Dr. Ayla Akçin’i darp etti. Dr. Akçin, aile hakkında şikâyetçi olurken, acılı aile ise İlyas Denizhan’ın ihmal yüzünden öldüğünü ileri sürerek haklarını sonuna kadar arayacaklarını ifade etti.

Alataş: “Küçük vakalar için ambulans çıkaramazlarmış...”
İlyas Denizhan’ı Yeni Erenköy Sağlık Ocağı’na götüren komşusu Zeki Alataş, sabah saat 06:00 gibi İlyas Denizhan’ın eşi Songül Denizhan’ın kapıyı çalarak, İlyas Denizhan’ın fenalaştığını söyleyip sağlık ocağına götürmesini rica ettiğini anlattı. Alataş, eve girdiğinde İlyas Denizhan’ın yerde oturup kustuğunu ve aşırı terlediğini söyleyerek, hemen alıp Yeni Erenköy Sağlık Ocağı’na götürdüğünü belirtti. Hemşirenin İlyas Denizhan’a “Neyin var? Ne yedin? Nerden zehirlendin?” diye sorular sormaya başladığını ifade eden Alataş, hemşireye “Bu adamı neden burada tutuyorsunuz? Mağusa Hastanesi’ne yollayın” dediğini ve hemşireden ise “Böyle küçük vakalar için ambulans çıkarmayız. Arabanız varsa Mağusa’ya götürün” şeklinde cevap aldığını anlattı.

“Yere düşüp kas katı kesildi...”
Zeki Alataş, daha sonra İlyas Denizhan’ın sinirlenerek “Benim ölmemi mi bekliyorsunuz?” dediğini ve sonra yere düşerek kas katı kesildiğini, dilinin dışarı çıktığını ve morardığını söyledi. Tüm bu olayların yaklaşık 45 dakika içinde geliştiğini belirten Alataş, saat 06:45 raddelerinde 112’yi aradığını, hemşirelerin ise hemen doktoru aradığını söyledi. Sağlık ocağına gelen doktorun İlyas Denizhan’ı hayata döndürmek için yarım saat uğraştığını ifade eden Alataş, ancak daha sonra doktorun aileye İlyas Denizhan’ı kurtaramadıklarını açıkladığını söyledi. Alataş “Kalp krizi yüzde yüz kendini belli ediyor ve hemşireler bunu anlamıyor. Ortada ihmal var. İlyas amca orada çok bekletildi. O adamı o kadar bekletmenin anlamı yoktu. O kadar bekletileceğine ambulansla Mağusa’ya gönderilebilirdi” şeklinde konuştu.

Denizhan: “Bunu onların yanına bırakmayacağız...”
İlyas Denizhan’ın oğlu Ercan Denizhan, haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek, “Sağlık ocağına iş olsun diye iş bilmeyenleri koyamazlar. Babam ‘Ölüyorum, beni ambulansla Mağusa Hastanesi’ne kaldırın’ diyor. Adamlar orada gülüyor. Orası hastanedir. İnsan sağlığı ile uğraşıyorlar. Bunu onların yanına bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Ölüm nedeni otopsiden sonra belli olacak...
İlyas Denizhan’ın ölüm nedeni bugün yapılacak olan otopsiden sonra belli olacak. Denizhan’ın cenazesinin ise bugün defnedilmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 3270 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler