1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞU DERBİSİ HEYECANI
DOĞU DERBİSİ HEYECANI

DOĞU DERBİSİ HEYECANI

Telsim Birinci Lig’de zirve mücadelesi veren iki komşu takım Mormenekşe ile Yeniboğaziçi yarın karşı karşıya geliyorlar. Bölge derbisi niteliğindeki maç için her iki takım da hazırlıklarını tamamladı. İki takım da bu maçtan puan veya puanlar çıkarma

A+A-

 

 

 

Telsim Birinci Lig’in iki önemli ekibi Mormenekşe ile Yeniboğaziçi, yarın Cemal Balses Stadı’nda karşı karşıya geliyor. Ligde Mormenekşe 17 puanla ikinci, Yeniboğaziçi ise 14 puanla beşinci sırada bulunuyor

 

Kaya EMİROĞLU

 

Telsim Birinci Lig’de zirve mücadelesi veren iki komşu takım Mormenekşe ile Yeniboğaziçi yarın karşı karşıya geliyorlar. Bölge derbisi niteliğindeki maç için her iki takım da hazırlıklarını tamamladı. İki takım da bu maçtan puan veya puanlar çıkarmayı hedeflerken, maçın fair-play içerisinde geçmesini de dilediler. Maça ilginin büyük olması bekleniyor. Mormenekşe 9 hafta sonunda ligde 17 puanla ikinci sırada bulunurken, Yeniboğaziçi ise 14 puanla beşinci sırada yer alıyor. İki takım da geçtiğimiz hafta yaptıkları kupa ilk tur maçlarından galibiyetle ayrılmışlardı.

 

ŞERİFOĞLU: “ÇEKİŞMELİ, MÜCADELESİ BOL BİR MAÇ OLACAK”

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, maçın zor geçeceğini bildiklerini, ancak kazanmayı hedeflediklerini vurguladı. Ligin ilk devresinde önemli bir maça çıkacaklarını kaydeden Şerifoğlu, maçla ilgili şunları söyledi:

“İlk hedefimiz tabii ki galibiyet. Elimizden gelenin en iyisini yaparak kendi sahamızda yapacağımız bu maçı kazanmak istiyoruz. Yeniboğaziçi iyi bir takım. Ligde aldığı sonuçlar ortada. Futbolun güzelliklerinin konuşulduğu ve centilmence geçecek bir maç olmasını dilerim.” Kupa arasını da değerlendiren Şerifoğlu, bu aranın takımının galibiyet serisinin üzerine geldiğini, galip gelip bir üst tura yükseldikleri için mutlu olduklarını, ancak ekstra bir motivasyon kazanmadıklarını vurguladı.

 

ÖZKALP: “ÜÇ İHTİMALLİ MAÇ”

Yeniboğaziçi Antrenörü Emin Özkalp ise maçın zor geçeceğini, üç ihtimalin de bulunduğunu kaydetti. Ezeli rekabetin ve ebedi dostluğun bozulmadan bir kez daha yaşanacağı bir maç olmasını istediklerini kaydeden Özkalp, iyi oynayanın kazanmasını ve maçın fair-play içerisinde geçmesini diledi. Sakat veya cezalı oyuncusu olmadığını belirten Özkalp, ligde deplasman takımlarının galibiyetlerinin bolca yaşandığına dikkat çekerek, “Yine de haddimizi bilerek oynayacağız. Puan veya puanlar almak istiyoruz” şeklinde konuştu. Bu maçın telafisi olmayan bir maç olmadığını vurgulayan Özkalp, maçtan iyi bir sonuçla çıkmak istediklerini belirtti. Özkalp, kadim dostum dediği Eralp Şerifoğlu’na da başarılar dilerken şunları söyledi: “Kupa galibiyeti bize çok güzel bir moral oldu. İyi bir motivasyonla hazırlandık ve maça çıkacağız. Ligdeki maçlara bakıldığında her türlü sonuçlar çıkabiliyor. Haddimizi bilerek ancak elimizden gelenini en iyisini yaparak oynayacağız.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler