1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Doğrular ve yanlışlar
Doğrular ve yanlışlar

Doğrular ve yanlışlar

Dilerseniz maç öncesi şartlara şöyle bir göz atalım. Küçük Kaymaklı son haftaların en başarılı ekibi. Artan performansı sayesinde liderlik koltuğuna oturmuş moralli bir ekip. Ali Duvarcı sakat, Çağrı ve Debola kart cezalı. Lefke geçtiğimiz hafta altmış

A+A-

 

 

Dilerseniz maç öncesi şartlara şöyle bir göz atalım.

Küçük Kaymaklı son haftaların en başarılı ekibi. Artan performansı sayesinde liderlik koltuğuna oturmuş moralli bir ekip. Ali Duvarcı sakat, Çağrı ve Debola kart cezalı.

Lefke geçtiğimiz hafta altmış dakikada on kişi oynayıp dört gol atma başarısı göstermiş bir ekip. Özgüven tavan yapmış. Salih Say ve Salih Oyal onbirde. Mehmet Solkanat bu yıl ilk kez saha içinde. Buğra kart cezalı. En büyük sıkıntı Kasım’ın sakatlığı ama o da sahada.

Maç öncesi şartların sahaya yansıması.

Mehmet Bolkan hoca kaleci tercihini İbrahim Reis’ten yana kullandı. Bu durum çok eleştirildi ve maç öncesi bir takım sıkıntılar yaşandı.

Ama hemen söyleyeyim mağlubiyetin nedeni kalede İbrahim’in olması değil.

Debola ve Çağrı. Her iki futbolcunun da ortak özellikleri var. Bu futbolcular dikine oynamayı seviyor. Geriden geldikleri için forvete gerekli destek veriliyordu. Bu eksiklik rakip takımın daha rahat savunma yapmasına neden oldu.

Çağrı’nın yokluğunda önce Coşkun daha sonra Bayram sol dışta görev yaptı. Bence kenarda bekleyen Nazım’la başlamak daha doğru olurdu. Bu sayede Çağan solda oynar ve bu kanatta sıkıntı yaşanmazdı.

Maç boyunca her iki kanat oyuncusu da sadece savunma yaptı. Sistem gereği bu oyuncuların olgun ataklarda kenardan gitmesi gerekirdi.

Coşkun maçın başında bir kez gitti. Dönen top tehlike yarattı. Arka boş kalınca gitmemek ve sadece savunma yapmak psikolojisine kapıldı.

Göbekte Jeffrey ve Hamis son derece statik ve isteksiz oynadı. İkili mücadelelerde hep bir adım geride kaldı. Hüseyin Adal gayretliydi ama tek kişi ile ancak bu kadar olur. 

Lefke bu bölgede Feridun, Arif Öztürk ve Salih Oyal ile harika işler yaptı. Orta alanda rakibe hiç açık vermedi.

Salih Say ve Salih Oyal’ın dönüşü takıma olumlu yansıdı. Lefke daha dengeli ve mücadeleci bir kimliğe kavuştu. Aynı zamanda yedek kulübesi alternatifli oldu. Önce Kasım ardından Ersen sakatlanıp oyundan çıktı. Kenardan Ali Özbahar, Kemal Solkanat ve üçüncü golü atan Yakup geldi. Küçük Kaymaklı kaleye koyacak adam bulamazken İrfan gibi bir yetenek yedek kaldı.

Lefke oyunun genelinde rakibinden hep bir adım önde oldu. Bu düşünce ilk müdahalelerde ve seken toplarda menekşe beyazlılara büyük avantaj sağladı.

Küçük Kaymaklı maç boyunca kademe hataları yaptı. Mücadele gücünden yoksun oynadı. Neticede pozisyonsuz ve yüksek pas hataları yaptı.

Lefke her alanda savunma yaptı. Futbolcular bir birine yakın oynadı. Yardımlaşma ve kademe anlayışı üst seviyeye çıkarttı. Kazanmak adına birçok doğruyu bir araya getirip haklı bir galibiyete imza attı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1209 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler