1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DOĞRUDAN TİCARET ÇÖZÜME Mİ BAĞLI?'
DOĞRUDAN TİCARET ÇÖZÜME Mİ BAĞLI?

'DOĞRUDAN TİCARET ÇÖZÜME Mİ BAĞLI?'

KTTO, AB Komisyonu’nun Güney Kıbrıs’taki temsilcisi Georgios Markopouliotis’in YENİDÜZEN gazetesine verdiği mülakattaki açıklamalarına tepki gösterdi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, AB Komisyonu’nun Güney Kıbrıs’taki temsilcisi Georgios Markopouliotis’in YENİDÜZEN gazetesine verdiği mülakatta “Doğrudan Ticaret çözüme bağlı” açıklamasının AB Komisyonu’nun resmi duruşunu yansıtıp yansıtmadığını Genişlemeden Sorumlu Komiser Stefan Fule’ye sordu.

 

Fule’ye gönderilen mektupta, Georgios Markopouliotis’in 11 Nisan 2012’de yayınlanan mülakatında “doğrudan ticaret çözüme bağlıdır” sözünün AB Komisyonu’nun bugüne kadarki resmi pozisyonunun tam tersi yönünde yapılan bir açıklama olduğu vurgulanarak, Komisyon’dan bu konuda açıklama istendi. “Çözümden sonra Doğrudan ticaret” açıklamasının zaten kendi içinde mantık hatası taşıdığı, kapsamlı bir çözümle birlikte Doğrudan Ticaret Tüzüğü gibi özel düzenlemelere zaten ihtiyaç kalmayacağı da belirtildi.

 

Mektupta ayrıca verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle Kıbrıslı Türklerin AB’ye olan güveninin azaldığı vurgulanarak, son açıklamaların Komisyon tarafından acilen düzeltilmemesi durumunda bu güvenin daha da zarar göreceği vurgulandı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler