1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Doğanköy Köy Evi” hizmete girdi
“Doğanköy Köy Evi” hizmete girdi

“Doğanköy Köy Evi” hizmete girdi

Girne Belediyesi, Doğanköy’de önceden muhtarlık olarak kullanılan ve uzun bir süreden beridir atıl durumda olan binayı restore etti.

A+A-

 

Girne Belediyesi, Doğanköy’de önceden muhtarlık olarak kullanılan ve uzun bir süreden beridir atıl durumda olan binayı restore etti. Doğanköy Köy Evi ismi verilen tarihi bina hizmete girdi. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılması hedeflenen Doğanköy Köy Evi’nde iç ve dış mekânda oturma grupları ile bir de kafeterya bulunuyor.

Güngördü:Doğanköy’de buluşma noktası yarattık

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, Doğanköy Köy Evi projesi sayesinde köylerin, sosyal ve kültürel yaşamında önemli bir yeri olan köyevi olgusunu yeniden canlandırmak istediklerini söyledi.

Nidai Güngördü, Doğanköy ve çevresinde yaşayanların ortak bir buluşma noktası haline gelmesi hedeflenen köy evinde; atölye çalışmaları, söyleşi, sergi, doğum günü kutlaması ve nişan töreni gibi etkinliklerin yapılabileceği bir mekân yarattıklarını ifade etti. Güngördü, köy evinden Doğanköy’ü ziyaret etmeye gelecek olan turistlerin de faydalanabileceğini kaydetti. YD

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler