1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Doğancı için gurur gecesi olsun
Doğancı için gurur gecesi olsun

Doğancı için gurur gecesi olsun

Geçmişte de bu sütunlarda Doğancı ile ilgili yazılarım oldu. 2009 yılında İncirli ile 3’üncü Lig’e çıkmak için final oynamış fakat kaybetmişti. Bu süreçte yaşananları Doğancı köyünü saran futbol ateşinin bütün köyü ve camiayı nasıl birleştirdi

A+A-

 

 

 

 

Geçmişte de bu sütunlarda Doğancı ile ilgili yazılarım oldu. 2009 yılında İncirli ile 3’üncü Lig’e çıkmak için final oynamış fakat kaybetmişti. Bu süreçte yaşananları Doğancı köyünü saran futbol ateşinin bütün köyü ve camiayı nasıl birleştirdiğini dile getirmiştim.

Köylünün hazırladığı “Biz İnandık Siz de İnanın” pankartı bu ruhu yansıtıyordu. Bu inanç sayesinde bir yıl sonra 2010 yılında hedeflerine ulaşmışlar ve gerçekten inandıklarını ve azmettiklerini ortaya koymuşlardı.

Şimdi yine camia olarak tarihi bir süreç yaşıyorlar. İsmi Birinci Lig olan bir ligde ilk defa mücadele etmek için tarihi bir fırsat yakaladılar. Bana göre herşeyin ötesinde yakaladıkları sadece bir üst lige terfi etme fırsatı değil, ayni zamanda maçın sonucu ne olursa olsun Doğancı köyünün ismini tüm Kıbrıs’a duyurma fırsatıdır. Bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Köyün reklamını yapmak için milyarlar harcansa da böyle bir olanak bulunamazdı herhalde. Lefkoşa Atatürk Stadı’nda tüm Kıbrıs Türk spor kamuoyunun takip edeceği bir gecede Doğancı maça çıkmadan çok şey kazanmıştır zaten. Geçen yıl yine ayni bölgenin, Batı bölgesinin saygın ve güzide ekiplerinden Denizli Spor kulübü’nün Değirmenlik ile oynadığı play off finali ve Lefke Türk Spor Kulübü’nün Çetinkaya ile oynadığı Federasyon Kupası finali sonrasında çıkan olaylar nedeniyle yaşadıkları travma hala akıllardaki yerini koruyor. Doğancı camiasının bu örneklerden çıkaracağı dersler mutlaka vardır. Maç sonunda bir taraf mutlaka galip gelecek diğeri de mağlup olacaktır. Ben “Galiptir bu yolda mağlup” sözünü anımsatıyor ve her iki takımın da zaten buraya kadar gelmekle çok şey kazandıklarını düşünüyorum.

Doğancı play off maçlarına başlarken 1 puanla üçüncü sıradan başlamış ve üç maçta üç galibiyet alarak topladığı on puanla finali hak eden taraf olmuştur. Kazandığı prestij ortadadır.

Cuma akşamı herkes için yıllarca konuşulacak bir gece olsun ama bu menfi değil müspet yönde olsun. Kara bir gece olarak tarihe geçmesin. Maçta herkes gibi hakem de hata yapabilir, hakem hatalarını seyirci değil tarih yargılasın. Doğancı camiasının önünde büyük bir fırsat duruyor. Cuma akşamı bu futbol şölenine katkı koysunlar. Adanın farklı yerleşim yerlerinde yaşayan ve yüreği Doğancı sevgisiyle çarpan tüm Doğancılılar bu şölene ortak olsun. Galip geleni alkışlayıp mağlup olanı teselli etsinler. Onlara da bu yakışır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler