1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAN VE MORMENEKŞE FİNAL ARIYOR
DOĞAN VE MORMENEKŞE FİNAL ARIYOR

DOĞAN VE MORMENEKŞE FİNAL ARIYOR

Daikin Federasyon Kupası’nda yarın yarı finalde karşılaşacak olan Süper Lig ekiplerinden Doğan Türk Birliği ile Birinci Lig’in güçlü takımlarından Mormenekşe bu maç için adeta seferber oldu. Yarın akşam saat 19.00’da Atatürk Stadı’

A+A-

 

 

 

Daikin Kıbrıs Kupası yarı final karşılaşmasında yarın Doğan Türk Birliği ile Mormenekşe karşı karşıya gelecek. Doğan Türk Birliği teknik patronu Caner Oshan 34 yıldır kazanamadıkları bu kupada özlemi sona erdireceklerini dile getirirken, Mormenekşe’nin deneyimli çalıştırıcısı Eralp Şerifoğlu futbolcularının bu maçta iyi mücadele edeceğine inandığını belirtti

 

Necmi Belge

 

Daikin Federasyon Kupası’nda yarın yarı finalde karşılaşacak olan Süper Lig ekiplerinden Doğan Türk Birliği ile Birinci Lig’in güçlü takımlarından Mormenekşe bu maç için adeta seferber oldu. Yarın akşam saat 19.00’da Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek olan bu iki takım, Çetinkaya-Kaymaklı maçı galibi ile finalde karşılaşacak.

Bu maçın bir diğer anlamı da Doğan Türk Biriliği’nin tam 34 yıldır Federasyon Kupası’nı kazanamaması ve Mormenekşe’nin tarihinde Federasyon Kupası’nı kazanmaması.

 

OSHAN: “34 YILLIK ÖZLEMİ SONA ERDİRECEĞİZ”

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Doğan Türk Birliği’nin başarılı Teknik Direktörü Caner Oshan,  Federasyon Kupası’nın en son 34 yıl önce kazandıklarını anımsatarak, Telsim Süper Lig’de arzuladıkları sonuçları alamadıklarını ve bu nedenle, hedeflerini Federasyon Kupası’na döndürdüklerini söyledi.

Gerek camia, gerekse futbolcularının bu maça odaklandıklarını dile getiren Oshan, Kaymaklı maçına bu nedenle tam olarak konsntre olamadıklarını hatta bazı futbocularını Kaymaklı maçında dinlendirerek risk almadıklarını belirtti.

Sabri’nin sakatlığının geçtiğini, Aydın ve Eser dışında tam kadro olarak dün son anteramanlarını yaptıklarını belirten Oshan, Malpas Otel’de kampa girerek maçı beklemeye başlayacaklarını söyledi.

Federasyon Kupası’nda karşılaşacakları rakipleri Mormenekşe’nin güçlü bir takım olduğunu dile getiren Oshan, Yenicami ve Mağusa Türk Gücü gibi iki güçlü rakibi elemelerinin bir tesadüf olmadığını vurguladı.

Oshan, Mormenekşe’yi Yeniboğaziçi maçınıda izlediğini, kolay bir rakip olmadığını belirttikten sonra, karşılaşmanın zor geçeceğini  ancak, kendilerinin finale çıkmak istediklerini sözlerine ekledi.

 

ŞERİFOĞLU: “KUPADA GELDİĞİMİZ NOKTA ONUR VERİCİDİR”

Telsim Birinci Lig’de Süper Lig’e çıkma yolunda iyi işler yapan Mormenekşe, kupada Yenicami ve Mağusa Türk Gücü’nü eledikten sonra yarı finalde Doğan Türk Birliği ile karşılaşıyor. Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu ligde Serdarlı ile girdikleri mücadeleyi belirterek, kupadan çok lige önem verdiklerinin altını çizdi.

Tüm motivasyonlarının lig olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam “Tabii, Daikin Federasyon Kupası’nda üç tane değerli takım arasında olmak çok önemli. Dolayısıyle, Perşembe akşamı amacımız DTB gibi güçlü bir rakip karsında iyi mücadele etmek, ortaya güzel bir futbol koymaktır” dedi.

Yarı finale gelen bir takım olarak, futbolcularının bu tarihi fırsatı değerlendirmek için ellerinden geleni yapacağını söyleyen Şerifoğlu, Kupa’nın manevi değerinin çok yüksek olduğunu ve futbolcularının iyi bir performans sergileyeceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler