1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAN TEPKİLİ
DOĞAN TEPKİLİ

DOĞAN TEPKİLİ

Doğan Türk Birliği Spor Kulübü dün Başkan Murat Girgen imzası ile yayınladığı bir basın bildirisiyle geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları Yenicami maçında rakip takım futbolcusu Sedat’ın ikinci sarı kart ile oyundan atılmamasına tepki gösterdi. Yayınla

A+A-

 

 

Doğan Türk Birliği Spor Kulübü dün Başkan Murat Girgen imzası ile yayınladığı bir basın bildirisiyle geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları Yenicami maçında rakip takım futbolcusu Sedat’ın ikinci sarı kart ile oyundan atılmamasına tepki gösterdi. Yayınlanan basın bildirisi şöyle: “29 Ekim 2011 tarihinde Girnede oynanan Doğan Türk Birliği-Yenicami maçını değerlendiren yönetim kurulumuz, spor kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuştur.

Özellikle son yıllarda Doğan Türk Birliği olarak yapmış olduğumuz önemli hamlelerle her yıl şampiyonluğa oynayan bir takım konumunda bulunmaktayız. Bu hedefimize ulaşmak için her zaman sporun etik değerlerine son derece önem verdik ve saygılı olduk. Futbolun içinde yer alan, başta federasyonumuz olmak üzere, spor basını, hakemler ve diğer kulüplerle iyi ilişkiler içerisinde olmayı, bu ilişkilerimizi sürdürürken, hoşgörüyü ön planda tutmayı hedef bildik. Doğan Türk Birliği olarak bu prensipler çerçevesinde hareket ederken, maalesef zaman zaman çok önemli maçlarımızda ortaya çıkan hakem kararları sabrımızın TAŞMASINA neden olmuştur. Son oynanan DTB-YAK maçında orta hakem Ecvet Kanatlı’nın YAK futbolcusu Sedat’a göstermediği ikinci sarı kart, Kıbrıs Türk Futbol tarihine geçecek hem en acı ve talihsiz bir olay, hem de Ecvet Kanatlı’nın örneğin geçen yıl oynanan DTB-Kaymaklı maçında lehimize vermediği bariz penaltı kararını da dikkate aldığımızda ortaya çıkan tablonun çok düşündürücü olduğunu belirtmek isteriz. Maçı izleyen taraflı tarafsız, başta spor yazarı ve yorumcuları olmak üzere Sedat’a ikinci sarı kartın mutlaka gösterilmesi gerektiğinin tartışmasız olduğu beyan edilirken, Ecvet Kanatlı’nın aksi bir davranış içerisine girerken kafasındaki düşüncenin ne olduğu gerçekten merak konusu olmuştur.

Doğan Türk Birliği olarak bundan böyle, kulübümüze karşı yapılacak bu tür haksız davranışlara büyük tepki göstereceğimizi, hakkımızın yenmesini istemediğimiz gibi, maçlarımızda rakiplerimizin de haklarının yenmemesi prensibine sadık kalarak, sahada mücadele eden tüm takımlarımızın emeklerinin çalınmaması konusunda tüm ilgilileri samimiyetle uyarır, başka yardımlarla değil, hak edenin kazanacağı centilmence bir lig temenni ederiz.”

 

 

 

Bu haber toplam 677 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler