1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAN SÜPER KUPA’YA HAZIR
DOĞAN SÜPER KUPA’YA HAZIR

DOĞAN SÜPER KUPA’YA HAZIR

Kıbrıs futbolunun 1974 öncesi efsane takımlarından önce Leymosun’un sonra, Girne’nin sarı-lacivertli kulübü Doğan Türk Birliği Süper Kupa’ya hazırlanıyor. Bu bağlamda 34 yıl sonra, Federasyon Kupası’nı kazanan sarı-lacivertiler ya

A+A-

 

 

“TEK EKSİK SÜPER KUPA”.... Süper Kupa öncesi son çalışmasını dün gerçekleştiren Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan 34 yıl sonra Federasyon Kupasını kazanmanın motivasyonu ile en büyük kupa olan Süper Kupa’yı kazanacaklarını iddia etti. Oshan müzelerindeki tek eksik kupanın bu kupa olduğunu, sahaya kazanmak için çıkacaklarını dile getirdi

 

Necmi Belge

 

Kıbrıs futbolunun 1974 öncesi efsane takımlarından önce Leymosun’un sonra, Girne’nin sarı-lacivertli kulübü Doğan Türk Birliği Süper Kupa’ya hazırlanıyor.

Bu bağlamda 34 yıl sonra, Federasyon Kupası’nı kazanan sarı-lacivertiler yarın Cihangir Stadı’nda Süper Lig şampiyonu Çetinkaya ile müzelerinde olmayan tek kupa Süper Kupa’yı kazanmak için sahaya çıkacak.

Bu karşılaşma ile ilgili olarak dün, 20 Temmuz Stadı üzerindeki antrenman sahasında antrenör Afün Girgen nezaterinde son çalışmasını yaparken konuştuğumuz DTB Teknik Direktörü Caner Oshan ile kaleci Emre, Cumartesi günü Cihangir Stadı’nda Süper Kupa’yı kazanmak için mücadele edeceklerini söylediler.

 

OSHAN “MÜZEMİZDE TEK EKSİK SÜPER KUPA”

Teknik Direktör Caner Oshan Doğan Türk Birliği’nin 34 yıl sonra Federasyon Kupasını kazanmanın motivasyonu ile en büyük kupa olan Süper Kupa’yı kazanacaklarını iddia etti.

Bu sezon, yeniden büyük hedefler için yola çıktıklarını ifade eden Oshan, Süper Kupa ile başlayarak Süper Lig ve Federasyon Kupası kazanmayı hedeflediklerini vurguladı.

Sezonu en erken açan takımlardan biri olarak, İzmit Kartepe’de mükemmel bir kamp dönemi geçirdiklerini ve Kıbrıs’ta da çalışmalarına devam ettiklerini belirten Oshan, takımının istim üzerinde olduğunu söyledi.

 

ZUMA VE KENAN YOK

Süper Kupa maçına, Federasyon Kupası finalinde kırmızı kart cezalısı olan Zuma dışında tam kadro olarak çıkacaklarını dile getiren Oshan, takımda sadece Kenan Oshan’ın sakatlığının devam ettiğini ve Oshan’ın düz koşulara başladığını vurguladı.

34 yıl sonra, Federasyon Kupasını kazanarak bir tarih yazdıklarını anımsatan Oshan, Süper Kupa’yı kazanarak müzelerinde eksik olan tek kupayı da kaldırmak istediklerini sözlerine ekledi.

  

EMRE “SÜPER KUPAYA KİLİTLENDİK”

Final maçlarının kalecisi olarak nitelendirilen kaleci Emre Sağanak’ın antremanda çok hırslı çalıştığını gözlemledik.

Kan ter içerisinde çalışırken, sorularımızı yanıtlayan Emre takım olarak formlarının zirvesinde olduklarını söyledi. Tam bir uyum içersinde olduklarını, arkadaşlık ortamının zirveye vurduğunu belirten Emre Sağanak, takım olarak Süper Kupa’ya kilitlendiklerini sözlerine ekledi. ,

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 461 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler