1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAN İTİRAZ ETTİ
DOĞAN İTİRAZ ETTİ

DOĞAN İTİRAZ ETTİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun düzenlediği ve 22 Eylül tarihinde Cihangir Stadı’nda Çetinkaya’nın Doğan Türk Birliği’ni 4-2 mağlup ettiği maça sarı lacivertliler itiraz etti. Dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na gelen ve

A+A-

 

 

 

41 GÜN SONRA... Çetinkaya’nın Süper Kupa’da Kpah Sherman’ın kendilerine karşı cezalı olmasına rağmen oynatılması ve 2 gol kaydetmesi sonrası Doğan Türk Birliği 41 gün sonra bu maça itiraz etti. Dün Doğan Türk Birliği’nin yetkilendirdiği Avukat Ahmet Sait Sayın ve yönetici Andaç Özaydınlı federasyona gelerek itiraz dilekçesini sundu.

 

l Avukat Sayın “Sherman cezalı olmasına rağmen oynamıştır. Müsabaka talimatının 26’ncı maddesi diyor ki, eğer maçın sonucuna etki edecek bir hukuksuz eylem olursa, bu maçın tescilinin iptal edilmesi yönünde bir karar verilmelidir. İtirazımızı yaptık, kararı bekliyoruz” dedi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun düzenlediği ve 22 Eylül tarihinde Cihangir Stadı’nda Çetinkaya’nın Doğan Türk Birliği’ni 4-2 mağlup ettiği maça sarı lacivertliler itiraz etti. Dün Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na gelen ve Doğan Türk Birliği’nin yetkilendirdiği Avukat Ahmet Sait Sayın ile Yönetim Kurulu Üyesi Andaç Özaydınlı, söz konusu maçta Çetinkaya futbolcusu Kpah Sherman’ın cezası olmasına rağmen oynaması ve maçın sonucuna etki edecek şekilde 2 gol kaydetmesi üzerine itiraz dilekçelerini ilettiklerini belirtti.

 

“KANUNSUZ BİR OLAY VAR”

 

Doğan Türk Birliği Avukatı Ahmet Sait Sayın, itirazın ardından YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada “Burada kanunsuz bir olay olmuştur o da şudur; Çetinkaya’nın futbolcusu Sherman’ın disiplin cezası aldığı ve yasaklı olduğu halde oynamasıdır. Bu da Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun talimatlarına hem de yasal düzene aykırı bir eylemdir” diye konuştu. Sayın, futbolcunun sonucu etkileyecek şekilde 2 de gol kaydettiğini dile getirirken “Müsabaka talimatının 26’ncı maddesi diyor ki, eğer maçın sonucuna etki edecek bir hukuksuz eylem olursa bu maçın tescilinin iptal edilmesi yönünde bir karar verilmelidir” şeklinde konuştu. Başvurularını yaptıklarını ve kendilerine bir cevap verilmesini bekleyeceklerini belirten Sayın, Futbol Federasyonu yönetim kurulunun oluşturacağı kurulun karar vereceğini söyledi.

 

“KİMSEYLE PROBLEMİMİZ YOK”

 

Doğan Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Andaç Özaydınlı, Süper Kupa ile ilgili olarak KTFF’ye yaptıkları itirazın ardından yaptığı açıklamada hiçbir şahıs veya hiçbir kulüple problemleri olmadığını belirtirken, amaçlarının kurallar ne gerektiriyorsa onun yapılması olduğunu söyledi.

 

NE OLMUŞTU?

 

Geçtiğimiz sezon Düzkaya forması giyen yabancı futbolcu Kpah Sherman, Düzkaya’nın play out müsabakalarında Türk Ocağı ile oynadığı ve 2-0 kaybettiği maçta kırmızı kart görmüştü. Disiplin Kurulu Sherman’a 2 maç ceza verirken, futbolcu bu cezanın 1 maçını Düzkaya’nın play out’taki son maçı olan Göçmenköy maçında çekmişti. Yeni sezon öncesi oynanan Süper Kupa maçında 1 maç cezası olmasına rağmen maçta görev alan Sherman, bu maçta 2 gol kaydetti. Maçın üzerinden 41 gün geçmesine rağmen Doğan Türk Birliği, bu futbolcunun sonucu etkilemesi doğrultusunda dün itirazını yaptı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler