1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞALGAZ KONUSUNDA ÜÇLÜ ZİRVE
DOĞALGAZ KONUSUNDA ÜÇLÜ ZİRVE

DOĞALGAZ KONUSUNDA ÜÇLÜ ZİRVE

Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail yetkililerinin, Akdeniz’deki doğalgaz yataklarının kullanımı konusunda işbirliği olanaklarını görüşmek üzere üçlü zirve toplantısı gerçekleştirecekleri bildirildi.

A+A-Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail yetkililerinin, Akdeniz’deki doğalgaz yataklarının kullanımı konusunda işbirliği olanaklarını görüşmek üzere üçlü zirve toplantısı gerçekleştirecekleri bildirildi.
Haravgi gazetesinde yer alan habere göre, Kıbrıs Rum Ticaret Sanayi ve Turizm Bakanı Neoklis Silikiotis yaptığı açıklamada, ilgili toplantının gerçekleştirilmesi için Yunan ve İsrailli meslektaşlarına mektup gönderdiğini açıkladı.
Habere göre Silikiotis, Güney Kıbrıs’ın bölgedeki doğalgazın AB’ye götürülmesi konusunda AB’ye sunduğu önerilerin, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail’in ilgili bakanlarının gelecek ay yapacakları toplantıda ele alınmasının beklendiğini söyledi.
Davet mektubunu Yunanlı ve İsrailli meslektaşlarına gönderdiğini ve İsrail Enerji ve Altyapı Bakanı Uzi Landau’dan hali hazırda olumlu yanıt aldığını belirten Silikiotis, görüşme tarihinin kesinleşmesi içinse Yunan Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Evangelos Livieratu’nun yanıtının beklendiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler