1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DOĞALGAZ CİDDİ MÜZAKERELERE YOL AÇABİLİR'
DOĞALGAZ CİDDİ MÜZAKERELERE YOL AÇABİLİR

'DOĞALGAZ CİDDİ MÜZAKERELERE YOL AÇABİLİR'

Downer, Kıbrıs’ta doğalgaz kaynaklarının iki toplum arasındaki sorunların çözümü için ciddi müzakereleri sağlayabileceğini söyledi.

A+A-BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Aleksander Downer, Kıbrıs’ta doğalgaz kaynaklarının iki toplum arasındaki sorunların çözümü için ciddi müzakereleri sağlayabileceğini söyledi.

Downer, “ihtilaflı” doğal gaz kaynaklarından istifade edilmesinden ortaya çıkacak kazançlarla uluslararası yatırımcıların cezbedilmesinin, Kıbrıslı Türklerle Rumlar arasında, adanın yeniden birleşmesi ve iki tarafın ekonomik problemlerinin çözümü amacıyla, ciddi müzakerelere yol açabileceğini savundu.

Rum radyosunun haberine göre, İngiliz gazetelerinden “Times’a” açıklamalarda bulunan Downer, “yeniden birleşmenin Kıbrıs’a yatırım riskini azaltacağını, aynı zamanda gayrimenkul sektörüne ve borçların ödenmesine kolaylık sağlayacağını” dile getirdi.

Bunun “tam da ihtiyacı olduğu bir zamanda, Kıbrıs için ekonomik bir nimetten ibaret olacağını” ifade eden Downer, doğal gaz satışına başlanmadan önce, uzun yıllar geçeceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 529 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler