1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAÇ MEMNUN DÖNDÜ
DOĞAÇ MEMNUN DÖNDÜ

DOĞAÇ MEMNUN DÖNDÜ

Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda elde edilen derecelerin ardından kafileye başkanlık yapan Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç iyi dereceler elde ettiklerini söyledi

A+A-

 

 

 

 

 

İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’nda bir birincilik, bir ikincilik, iki üçüncülük ve bir dördüncülük elde eden atletlerimiz, Meliz Redif dışında yurda döndü. Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, “Atletlerimiz çok başarılı” dedi.

27 – 30 Ocak tarihleri arasında yapılan yarışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, atletlerimizin esas hazırlıklarının yaz dönemi yarışlarına göre olmasına rağmen, iyi dereceler yaptıklarını ve genelde yarışlara katılan tüm atletlerimizin çok başarılı olduğunu söyledi.

Doğaç ayrıca yarışların yapıldığı salondaki ısıtma problemi nedeniyle salonun içi ile dışının sıcaklığının ayni olduğunu ve salonun soğuk olmasının da atletlerimizin derecelerini etkilediğini belirtti.

 

BAŞARILAR

400 metre Büyük Kadınlar Kategorisi’ndeki temsilcimiz Meliz Redif 55.02 saniyelik derecesi ile Türkiye Birincisi olurken; Gençler Üç Adım Atlama Kategorisi’ndeki temsilcimiz Mehmet Baykent, 13.95 metre atlayarak ikinci; 60 metre Engelli Büyük Kadınlar Kategorisi’nde Suzan İçen 9.24 saniyelik derecesi ile Türkiye Üçüncüsü; 60 metre Genç Erkekler Kategorisi’nde Umut Öztekin 7.17 saniye koşup, Türkiye Dördüncüsü olmuşlardı.

 

ALMANYA’DA KAMP ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK

Türkiye Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’nın ardından kamp çalışmalarına devam etmek için yeniden Almanya’ya dönen başarılı atletimiz Meliz Redif, 16 Şubat 2011 tarihinde başlayacak olan Balkan Ülkeleri Kapalı Salon Atletizm Şampiyonası’na hazırlanıyor. Meliz Redif, şampiyonada Türkiye Milli Takım forması ile 400 metrede yarışacak.

Bilindiği üzere Meliz Redif İstanbul’da Mart’2011 ayında yapılacak Dünya Kapalı Salon Atletizm Yarışları’nda, 400 metre için konan barajı daha önceden geçmiş ve yarışma hakkı elde etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 741 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler