1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Doğa yürüyüşü bu Pazar
Doğa yürüyüşü bu Pazar

Doğa yürüyüşü bu Pazar

Lefke bölgesinde Denizli-Gemikonağı Kalkındırma Derneği’nin geleneksel orkide yürüyüşü, Biyologlar Derneği'nin de Alevkayası'nda orkide gözlemi ve doğa yürüyüşü bu pazar gerçekleşiyor

A+A-

Lefke bölgesinde Denizli-Gemikonağı Kalkındırma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği orkide yürüyüşü pazar günü yapılıyor.

8’incisi yapılacak “Geleneksek Orkide Vadisi Yürüyüşü” saat 10.00’da Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) giriş kapısında başlayacak. Yürüyüş başlamadan önce saat 09.00’da başlangıç etkinliği gerçekleştirilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu yürüyüşe gelenlere “katılım belgesi” verilecek.

BİYOLOGLAR DERNEĞİ, ORKİDE GÖZLEMİ VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLİYOR

Biyologlar Derneği de aynı gün Alevkayası bölgesindeki yaklaşık 4 kilometrelik özel parkurda orkide gözlemi ve doğa yürüyüşü düzenleniyor.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, saat 10:00 da Alevkayası herbaryumu önünden başlayacak etkinlikte, uzman biyologlar eşliğinde katılımcılar yaklaşık 20 farklı türdeki orkidelerin fotoğraflarını çekebilecek.

Orkidelerin tanıtılması, korunması ve bu konuda farkındalık yaratılması amaçlanan etkinlik, ‘‘yiyecek, içecek bizden, fotoğraf makinenizi alıp gelmek sizden’’ sloganıyla yapılacak.

 

Bu haber toplam 1257 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler