1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DIŞİŞLERİ BAKANI HARİÇ
DIŞİŞLERİ BAKANI HARİÇ

DIŞİŞLERİ BAKANI HARİÇ

Vatandaşımız yaratıyor… 65 kilometre hız sınırı tabelasına “Dışişleri Bakanı HARİÇ” yazısını yapıştıran vatandaşı kutlamak gerek. Oldukça yaratıcı düşünmüş!.. Bildiğiniz gibi Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün trafikte 10’u

A+A-

 

 

 

Vatandaşımız yaratıyor… 65 kilometre hız sınırı tabelasına “Dışişleri Bakanı HARİÇ” yazısını yapıştıran vatandaşı kutlamak gerek. Oldukça yaratıcı düşünmüş!.. Bildiğiniz gibi Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün trafikte 10’un üzerindeki kamera cezasını sildirdiğini Gazetemiz yayınlamıştı. Polis Genel Müdürlüğü’ne yazdırdığı bir yazıyla cezaların silinmesini istemiş, Polis Genel Müdürü 1. Yardımcısı Pervin Gürler de cevaben yazdığı yazıyla cezaların silindiğini belirtmişti.

Özgürgün, cezalarını kendisinin ödediğini söylemiş, silinme isteğiyle ilgili yazıdan haberi olmadığını, bunu Müdürünün yaptığını belirtmişti ancak daha sonra yayınladığımız yazıyla da cezaların silindiğini, Bakanın doğru söylemediğini ispatlamıştık.

Dün sabahleyin işe gelirken son anda fark ettim bu güzel üretimi… Arkamda başka araba vardı, duramadım ama işe gittim, acil işleri halletim ve tekrar geri dönüp, fotoğrafladım. Bu üretimi paylaşmak lazımdı, yaratanın izni olmadan!.. Umarım darılmaz! 

 


 

Yağcılık!

 

Kültür yozlaşmasının, bozulmanın, yağcılığın bu kadarı da olmaz derler ama oluyormuş! demek ki…

Ramazan boyunca verilen iftar yemeklerini yazıyor, izliyor, görüyoruz. Siyasiler neredeyse her akşam bir yerlerde iftar yemekleri veriyorlar. Kadınlar, en güzel elbiselerini giyip iftar yemeklerine katılıyorlar.

Herkesin inancı kendine ama bu iftar yemeği verenlerin oruç tuttuklarını pek sanmıyorum. Oruç tutmayıp da iftar yemeği vermenin ne kadar caiz olduğunu hocalar açıklarlar herhalde!..

Peki ya iftar çadırları… Daha 3-5 yıl öncesine kadar çok da alışkın olmadığımız görüntülerdi. Ancak şimdi her yerde iftar çadırları var. İftar çadırı neden kurulur? Oruçlu olup da iftar yemeği hazırlayamayacak, maddi gücü olmayan kişiler için kurulan çadırlardır ama görüyoruz ki ihtiyacı olsun, olmasın iftar çadırları doluyor. Peki bunlar neden yapılıyor? Yani neden her gece iftar yemekleri veriliyor, iftar çadırları kuruluyor?

Hade diyelim ki nüfus yapımızın değişmesinden dolayı Belediyeler iftar çadırlarını kurmak gereğini duyabilirler de özellikle UBP’li siyasilerin, kadınlarının iftar yemekleri vermelerinin nedeni ne olabilir? Yağcılık… Başka bir şey değil.

“İşte bakın, biz de sizdeniz, biz de sizin gibi iftar yemeği veriyoruz. Oruç tutamasak da bizi mazur görün lütfen… Ama bakın ne güzel iftar yemeği verdik!..” deyip inanç üzerinden yağcılık yapıyorlar. Bu da ne kadar caiz’dir bilinmez!..

 


 

Mutluluk ve üretkenlik

 

Gazeteciler Birliği, 192 üyesini kapsadığı bir anket yaptırdı. Prologue Consulting Ltd.’in yaptığı bu ankette gazetecilerin %47.13’ünün mesleğinde mutlu olduğu belirlendi. İlginçtir bu oranı yükselten, özelde çalışan gazeteciler… İlginçtir diyorum çünkü özelde çalışanlar devlette çalışanlara oranla daha az maaş alıyorlar, daha fazla saat çalışıyorlar bazen, örgütlülük oranı çok daha az ama devlette çalışanlara oranla daha mutlular.

Neden?

Farklı nedenler olabilir; işyeri ortamıyla ilgili rahatlık, özgürce iş yapabilme oranı bu mutluluğu artırabilir ama bence en önemli neden üretim… Özelde çalışan gazeteciler daha fazla üretim yapıyorlar, isimlerini gazetelerde, televizyon programlarında daha çok kullanıyorlar, yoruluyorlar belki ama bu yorgunluğun karşılığını üretimlerinin ortaya çıkışıyla alıyorlar ve o oranda da mutlu oluyorlar.

Devlette çalışan arkadaşlarımızın daha az iş yaptıklarını söylemek değil amacım ama söylediğim çerçevede bu üretimlerinin karşılığını alabilmek çok mümkün değil. Ürettikleri de aynı şekilde kalmaz çoğu zaman… Elbette ki çalışmadan para alan, düzenin getirdiği çarkların içinde atıl duran arkadaşların da olduğunu biliyoruz ve böyle bir ortamda mutlu olmalarını beklemek pek mümkün değil.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler