1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. Dışa açılım bir HAKTIR
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

Dışa açılım bir HAKTIR

A+A-

KTFF-KOP ilişkilerindeki gelişme için spor kulübleri son kararını bugün veriyor. Tüm baskılara ve tehditlere karşı kulüblerin dik durup olumlu yanıt vereceklerinden hiç bir şüpem yok.

Şu andaki temel sıkıntı kulüpler değildir. DP’yi  ele geçirip parmağının üzerinde oynatan  saray liderliği ve onun uşaklarının KORO halinde ayni gazeli söylemeleridir. Dikkat edilirse her yakınlaşma arifesinde bu ülkeyi  “babalarının malı” sanan kesimler bilinçli bir şekilde  ellerindeki devlet imkanlarını da kullanarak insanlarımız üzerinde inanılmaz baskı yaratmaya çalışıyorlar.

Derin devletin son parçacıkları olan bu unsurların unuttuğu, ülkenin yetmişler, seksenler veya doksanlar döneminden çok uzakta durduğudur. İnsanlar korkmuyor. Özgürce fikirlerini söylüyor. Eleştiri yapabiliyor. Yok öyle gel makamıma al kemiği ve sesiz kal mantığı. Halk yeni dönemde artık “ENAYİ” değildir. Hele hele kulüpler hiç değil.

Kalın puntalarla bir kez daha yazayım ki, anlamayan  anlasın. KIBRIS ADASINDA SİYASİ ANTLAŞMA İSTER OLSUN İSTER OLMASIN. KTFF-KOP YAKINLAŞMASI GERÇEKLEŞİR VEYA GERÇEKLEŞMEZ, ŞUNU KİMESE UNUTMASIN. FUTBOLDA DÜNYAYA AÇILACAK TEK KAPIMIZ YALNIZCA KOP OLACAK. HA ŞİMDİ HA SONRA. HA ALTTA HA ÜSTE, HA İÇTE HA DIŞTA HİÇ FARKETMEZ. AMA METHOD ASLA DEĞİŞMEYECEK.  Bu argümanın aksini söyleyen varsa, çok net yazıyorum YALAN söylüyor.
Sertoğlu yaşadığı tecrübelerle yarını bugünden görerek doğru bir adım atmıştır. Çünkü farklı bir methodun olmayacağını bunca yıl bizlere boşa kürek çektirenlerden fazlasıyla öğrenmiş. Yeni süreçte kulüpler Hasan Sertoğlu federasyonuna kayıtsız destek vermeli. Sertoğlu ne YORGACİS ile görüşenler gibi, ne Serdar Denktaş’ın baskıcı yaklaşımı gibi, ne meyhanelerde yapılan DEVRİMCİ görüşmeleri gibi, ne de KKTC sporunun tepesinde olan Süleyman Göktaş’ın sessizliği gibi görüşme yaptı. Sertoğlu bugüne kadar kimsenin ulaşamadığı FIFA ve UEFA başkanları ile ayni masada oturup tarihi bir görüşme sonrası Kıbrıs Türk Gençliğinin dünya nasıl açılabileceği konularını görüştü.  Ha bu görüşmelerden sayın Eroğlu, sayın Denktaş ve Göktaş hoca rahatsız olabilir. Olmalarını da beklerdik. Olmamaları rahatsız edici olacaktı. Onların korkuları, olası bir yakınlaşma sonrası dışa açılm gerçekleşirse, toplumun kendilerinden son 30 yılın hesabını sorması konusudur. Nasıl ki, kapılar açılmadan önce “Kıbrıs Cumhuriyeti” pasaportu  taşıyanlar vatan haini ilan ediliyordu. Kapılar açıldıktan sonra da “Kıbrıs Cumhuriyeti “ pasapotru HAK oldu. Futboldaki yakınlaşmayı da “Kıbrıs Cumhuriyeti” pasaportu gibi görmeli. Çünkü dışa açılım bir HAKTIR. Tıpkı, “Kıbrıs Cumhuriyeti” pasaportu gibi.

Bu yazı toplam 1417 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar