1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİREKTÖR BAŞARIYI ANLATTI
DİREKTÖR BAŞARIYI ANLATTI

DİREKTÖR BAŞARIYI ANLATTI

Yenicami’de basketbol şube sorumlusu Hüseyin Direktör başarılı geçen sezonu anlattı

A+A-

 

 

 Kurulduğu ilk yılda Atilla Topaloğlu Anı Turnuvası, Federasyon Kupası ve Lig Kupası’nı kazanarak çok büyük başarı kazanan Yenicami’de basketbol şube sorumlusu Hüseyin Direktör başarılı geçen sezonu anlattı

 

Telsim Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde Atilla Topaloğlu Anı Turnuvası, Federasyon Kupası ve Lig Kupası’nı kazanarak çok büyük başarı kazanan Yenicami’de hedef bu başarıyı tekrarlamak.

19 yıl aradan sonra basketbol takımı kurarak ligdeki tüm kupaları kazanan Yenicami Basketbol takımı, siyah beyazlı camianın yüzünü güldürdü.

Sezon başında Basketbol Federasyonu başkanı Okan Donangil’in önerisi ile kurulan ve sponsorlar Golden Tulip Hotel, Saydam Mali Müşavirlik ile Cahit Necipoğlu Ltd.’nin büyük desteği ile lige giren Yenicami basketbolda bütün kupaları topladı.

Yenicami’nin bu başarısı ile ilgili konuştuğumuz basketbol şube sorumlusu Hüseyin Direktör, 3 yıl önce kulübe olan ilgisizlik nedeniyle kulübün anahtarının Lefkoşa Kaymakamı’na teslim edilmesi aşamasında yönetime geldikleri zaman kulüpte büyük bir borç ve antrenmana çıkan 6 futbolcu ile işe başladıklarını belirtti. İlk aşamada yaptıkları işlerin futbol takımını kurarak mevcut borçları kapatmak olduğunu söyleyen Direktör, ikinci sezon sonunda futbol takımının Süper Lige çıkması ile diğer spor dallarında da faaliyet göstermeye başladıklarını belirtti. Bu arada Yenicami olarak alt yapıya da yatırım yaptıklarını ve bu sebeple Spor Akademisi de kurulduğunu söyleyen Hüseyin Direktör, basketbol ligine katılmaya karar verdikleri zaman öncelikle Ahmet Güralp ile antrenör olarak anlaştıklarını ve Ahmet hocanın istediği çoğu başka takımların dağılması nedeniyle boşta olan sporcularla anlaşarak takımı kurduklarını belirtti. Yabancı oyuncuları Reginalt ve Miroslav’ı ise menejerler aracılığı ile aldıklarını söyleyen Direktör, “Sezonun ilk yarısında uyum sorununu bir türlü çözemedik bu sebeple de bu sorunu çözebilmek için antrenör değişikliği yaptık” dedi.

Takımın başına Tamer Bolat’ın gelmesi ile uyum problemini büyük ölçüde çözdüklerini ve şampiyon olduklarını belirten Hüseyin Direktör, bu kadar başarılı olmalarına rağmen Yenicami seyircisinin takımı yalnız bıraktığını da sözlerine ekledi. Genelde salon sporlarına olan ilgisizliğin giderilebilmesi için alt yapıdaki sporcuların ve ailelerinin özendirilerek salonlara çekilmesinin sağlanması gerektiğini de belirten Direktör bu yapılırsa seyirci sorunu çözülür şeklinde konuştu.

Yeni sezonda takımdan herhangi bir sporcunun ayrılmayacağı, ancak yabancı oyuncularına başka bir ülkeden daha iyi bir teklif gelirse onların ayrılabileceğini de söyleyen Hüseyin Direktör, bu sezon için kadın basketbol takımı kurma çabası içerisinde olduklarını da belirtti.

Hüseyin Direktör son olarak Yenicami Basketbol takımına sponsor olan Golden Tulip Hotel, Saydam Mali Müşavirlik ve Cahit Necipoğlu Ltd’ye teşekkür etti.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 454 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler