1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİPKARPAZ'IN HEDEFİ BİRİNCİ LİG
DİPKARPAZIN HEDEFİ BİRİNCİ LİG

DİPKARPAZ'IN HEDEFİ BİRİNCİ LİG

Şu an İkinci Lig Doğu Grubu’nda üçüncü sırada olan Dipkarpaz Türk Spor Kulübü, Turunçlu ile oynadıkları maçtan galip gelerek play-off’ta mücadele etme hakkı kazandı. Turunçlu maçını 6-2 alan takım, play-off’ta oynayacak olmanın mutluluğu

A+A-

 

 

Dipkarpaz Türk Spor Kulübü, Birinci Lig’e yükselmeye hazırlanıyor. İkinci Lig Doğu Grubu’nda oynayan Dipkarpaz Türk Spor Kulübü futbolcuları hedeflerinin, play-off’ta birinci olup Birinci Lig’e yükselmek olduğunu söyledi

 

Şu an İkinci Lig Doğu Grubu’nda üçüncü sırada olan Dipkarpaz Türk Spor Kulübü, Turunçlu ile oynadıkları maçtan galip gelerek play-off’ta mücadele etme hakkı kazandı. Turunçlu maçını 6-2 alan takım, play-off’ta oynayacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Antrenmanlarına konuk olduğumuz Dipkarpaz Türk Spor Kulübü oyuncuları aynı zamanda kulübün yöneticileri. İskele ilçesinde 2. ligde oynayan iki takımdan biri olan Dipkarpaz Türk Spor Kulübü oyuncuları, ligin 6’ıncı haftası teknik direktör değişikliği ile toparlanarak, hedeflerinin birinci lige yükselmek olduğunu, inançla bunu başaracaklarını belirtiyor.

Dipkarpaz Türk Spor Kulübü başkanı Kerem Sönmez aynı zamanda takımın oyuncusu. Sönmez, spor kulübünün geçmişte iyi başarılar elde ettiğini, bu yıl sezona kötü başladıklarını ancak toparlandıklarını söyledi. 2006–2008 yılları arasında 42 maçlık yenilmezlik serisine sahip olduklarını belirten Sönmez, 2006 yılında genç takım kurmaya başladıklarını ve şuan o gençlerin takımda oynadıklarını anlattı. Geçen sene birinci lige çıkmayı hesapladıklarını dile getiren Sönmez, yeterli birikim ve tecrübeye sahip olmadıklarını ancak bu yıl, bu eksikliklerini giderdiklerini sözlerine ekledi.

 

“KÖYLÜNÜN TEK EĞLENCESİ FUTBOL”

 

Başkan Kerem Sönmez, Dipkarpaz köy halkının taraftar olarak takıma bağlı olduklarını ve tek eğlencelerinin futbol maçlarını izlemek olduğunu söyledi. Sönmez, Dipkarpaz Spor Kulübünün maçlarının Dipkarpaz halkının KKTC’ye bağlanan tek aktivitesi olduğuna vurgu yaptı. Dipkarpaz gençlerinin de tek sosyal aktivitesinin futbol oynamak olduğunun altını çizen Sönmez, kimsenin para talep etmediğini, yeni forma ve ayakkabıların çocukları daha çok mutlu ettiğini söyledi. Takımda bir tek kalecinin Akdoğanlı olduğunu belirten Sönmez, oyuncuların hepsinin Karpazlı olduğunu sözlerine ekledi. Sönmez, gençlerin pes etmemesi ve hırslı olmasının kendisini de motive ettiğini söyleyerek, en büyük heyecanının sporcuların kendine bağlı olması olduğunu kaydetti. Taraftar ve futbolcuların birbirine kenetlendiğini belirten Sönmez, futbolun kişiler arasındaki küslüğü bile unutturduğunu belirtti.

 

“MÜCADELEYİ VE REKABETİ SEVİYORUZ”

 

Kerem Sönmez, ‘A’ takımında 25 kişilik bir kadroları olduğunu, 19 yaş altı genç takımları 20 kişilikte 9-13 yaş minik takımları olduğunu anlattı. Sönmez, tüm KKTC takımları gibi maddi sıkıntıları olduğunu, ancak bunu dert etmediklerini söyledi. Sönmez, takımlarının süper lige çıktığı takdirde küme düşmeyeceğini, mücadeleyi ve rekabeti sevdiklerini, hedeflerine bu inançla ulaşacaklarını söyleyerek sözlerini bitirdi.  

 

“9 MAÇTIR YENİLMİYORUZ”

 

Mehmet Bakır, kulübün hem asbaşkanı, takımın kaptanı ve oyuncusu. Mehmet Bakır, sezon başından konuşmak istemediğini, hiç hesaplamadıkları bir duruma düştüklerini söyledi. Bakır, takım içindeki hiyerarşik yapının sağlam olması ve hoca değişikliği ile seri 9 maçlık yenilmezlik yakaladıklarını belirtti. Sezon başında 3 puanları oldukları halde hedeflerinin final olduğunu söylediklerini herkesin kendilerine güldüğünü anlatan Bakır, inançlarına yürekten bağlı oldukları için bunu başarmak üzere olduklarını söyledi. Bakır, güzel ve uzak bir köyde böyle başarılar almanın kendilerini ve köylüyü motive ettiğimi dile getirdi. Kulübü iyi bir yere çıkarıp gençlere bu şekilde devretmek istediklerini kaydeden Bakır, tek amaçlarının birinci lige yükselmek olduğunu söyledi. Bakır, köyün bu başarıyı kaldırabileceğini ifade ederek, maddi manevi destek belirten taraftar ve büyüklere teşekkür etti.

 

“TAKTİK DEĞİŞTİRDİK”

 

Teknik direktör Cüneyt İnan,  Dipkarpaz Spor Kulübü’ne sezonun altıncı haftasında geldiğini söyleyerek, daha önceki futbol kariyerinden bahsetti. Karpaz Gate Marina’da dalgıç şefi olarak çalışan Cüneyt İnan, Dipkarpaz Türk Spor Kulübü’ne, yönetim kurulu üyesi Hamza Güner sayesinde antrenör olarak geldiğini söyledi. İnan, 15-23 yaş arasında Türkiye ligi ekiplerinden Zonguldak, Gençlerbirliği PAF Takımı, (A) ve (B) takımlarında oynadığını, sakatlandığı için futbolu bırakmak zorunda olduğu anlattı. Futbol kariyerine Karabük’te 4 takımda antrenör olarak devam eden inan, Dipkarpaz Türk Spor Kulübü’nü Birinci Lig’e taşımayı hedefliyor.

İnan, takımın şuan 23 puanda olduğunu en yakın rakipleri arasında 7-8 puan fark olduğunu söyledi. 9 maçtır yenilmediklerini belirten İnan, bu dönemde 7 maç kazandıklarını kaydetti. İnan, geldiğinde takımın idman ve kondisyon eksikliği olduğunu, herkesle ayrı ayrı çalışmalar yaptığını, taktik değişikliği ile takımı ileriye taşıdıklarını anlattı. İnan, sporcuların bölgeleri için oynadığını, hedeflerinin final oynamak olduğunu ifade etti.

 

“HOCA BİZE İNANILMAZ HAVA KATTI”

 

Takımda stoper olarak oynayan Fırat Borak, sezona ilk başladıklarından ilk 5’i hedeflediklerini ancak yaşadıkları olumsuzluklar olduğunu söyledi. Borak, hoca değişikliğinden sonra kendilerine inanılmaz bir hava geldiğini, hocanın kendilerine profesyonellik aşıladığını belirtti. Büyükler olarak takımı toparlandıklarını belirten Borak, final için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

“İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR”

 

Orta sahada oynayan Abdülselam Tanışman, sezon başında hoca ile adaptasyon sorunu yaşadıklarını hoca değişikliğine gittikten sonra toparlandıklarını söyledi. Turunçlu maçından sonra yenilmediklerini belirten Tanışman, “İnanmak başarmanın yarısıdır, biz de inandık ve başardık” şeklinde konuştu.

 

“BİRİNCİ LİG’E YÜKSELECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

 

Forvet oyuncusu Uğur Erdoğan, hoca değişikliğinden sonra takımın toparlandığını ve hedeflerinin Birinci Lig olduğunu söyleyerek, verdikleri emeklerin karşılığı olarak Birinci Lig’e yükseleceklerine inandığını belirtti.

 

“HEDEF BİRİNCİ OLMAK”

 

Orta saha oyuncusu Engin Üzel, sezona kötü başladıklarını ancak takım olarak kendilerinin iyi olduklarını bildiklerini ancak toparlanamadıklarını söyledi. Hoca değişikliği ile yükselişe geçtiklerini belirten Üzel, hedeflerinin birinci lige yükselmek olduğunu kaydetti. Üzel, play-off’u birinci olarak bitirmek istediklerini ve bu inanca sahip olduklarının ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler