1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİPKARPAZ'DA PARTİZANLIK İSYANI
DİPKARPAZDA PARTİZANLIK İSYANI

DİPKARPAZ'DA PARTİZANLIK İSYANI

Dipkarpaz köyünde sakin İdris Coşkun, kızının adını Meral, oğlunun adını ise Derviş koyduğunu, bu duruma rağmen UBP tarafından her defasında kandırıldığını iddia etti.

A+A-

 

“UBP bizi kandırdı”

Dipkarpaz köyünde sakin İdris Coşkun, kızının adını Meral, oğlunun adını ise Derviş koyduğunu, bu duruma rağmen UBP tarafından her defasında kandırıldığını iddia etti. Coşkun, UBP’nin evini elinden almak istediğini öne sürdü

 

İdris Coşkun, uzun yıllardır Kıbrıs’ta yaşadığını ve 74’te savaş gazisi olduğunu söyledi. 1986 yılında evlendiğini söyleyen Coşkun, o tarihte Eroğlu’nun Başbakan ve Mustafa Adaoğlu’nun ise iskân bakanı olduğunu kaydetti. O dönemde mecliste, başbakan ve iskân bakanı ile bir görüşme yaptıklarını ve karısına iskân çıkartıp yer verileceği sözünü aldığını dile getiren Coşkun, o tarihten bugüne kadar gelmiş geçmiş her UBP’li bakandan aynı vaadi duyduğunu ve hâlâ hakkı olduğu halde hiçbir şey alamadığını söyledi. Coşkun en son olayda ise 1 hafta önce, kendisine yer verilemeyeceğinin, oturduğu koçanlı evden çıkması gerektiğinin belirtildiğini savunarak,  “CTP’li olduğumu düşünüyorlar. Bunun aksini ispatlamam gerektiği söylendi” şeklinde konuştu.

 

“KÜRT KÖKENLİ OLDUĞUMUZ İÇİN DIŞLANIYORUZ”

Coşkun, kendilerinin Kürt kökenli olduğu için her zaman UBP tarafından dışlandıklarını ve bunu son yaşanan Yakın Doğu Üniversitesi olayında daha açıkça gördüklerini dile getirdi. Yakın Doğu Üniversitesi’nde yaşanan öğrenci kavgası ile ilgi meclis gündemini izlediklerini ve kendilerinin hakkını savunan tek partinin CTP ve Ferdi Sabit Soyer olduğunu gördüklerini söyleyen Coşkun, artık kimsenin kendilerini kandıramayacağını vurguladı.

 

 ‘’KANDIRILDIK, OĞLUM DA İŞİNDEN OLDU’’

Coşkun, son yaşanan Dipkarpaz belediye seçiminden bir gün önce Eroğlu ailesinin evine geldiğini, oyunu CTP adayı olan eniştesi Tekin Erdoğan’a vermemesi konusunda baskı yaptıklarını ve onların bu telkinlerine aldanıp oyunu eniştesine vermediğini anlattı. Coşkun bir oğlunun okulda hademe olduğunu ve CTP iktidarda olmasına rağmen oğlunu işten durdurmadıklarını ama UBP oy verdikleri halde iktidar değişir değişmez oğlunun işinden olduğunu sözlerine ekledi. Coşkun hükümet değişiminden sonra UBP’li bakan Çavuşoğlu ile bu konuyu görüştüğünü ama bakanın da kendilerini CTP’li oldukları gerekçesi ile oğlunun tekrar işe alınmayacağı cevabı verdiğini ifade etti. Karpaz’da insanların ekmeği ile oynanan bu oyunların artık bir son bulması gerektiğini söyleyen Coşkun artık bu coğrafyada olan insanların da eğriyi doğruyu gördüğünü belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1250 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler