1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİPKARPAZ BELEDİYESİ DE DOLUM TESİSİNE KARŞI
DİPKARPAZ BELEDİYESİ DE DOLUM TESİSİNE KARŞI

DİPKARPAZ BELEDİYESİ DE DOLUM TESİSİNE KARŞI

Dipkarpaz belediye başkanı Mehmet Demirci, petrol dolum tesisinin Karpaz’a hiçbir faydası olmayacağını, aksine zararı olacağını söyledi. Demirci, her şeye para gözüyle bakmamak gerektiğini belirtti

A+A-

 

Petrol’e tepki büyüyor!

Dipkarpaz belediye başkanı Mehmet Demirci, petrol dolum tesisinin Karpaz’a hiçbir faydası olmayacağını, aksine zararı olacağını söyledi. Demirci, her şeye para gözüyle bakmamak gerektiğini belirtti. UBP belediye başkanı olan Mehmet Demirci, önemli olanın halka hizmet etmek olduğunu altını çizerek, belediye başkanlarının kendi çıkarlarını düşünmemeleri gerektiğini söyledi. Demirci, petrolün Cebelitarık Boğazı’ndan gelecek gemilerle taşınacağını belirtti. Cebelitarık Boğazı’na Kıbrıs’ta en yakın bölgelerin Baf ve Lefke tarafı olduğunu söyleyen Demirci, Lefke bölge halkının bu tesise karşı duruşundan dolayı projeyi Karpaz’a yönlendirdiklerini dile getirdi. Demirci, gemilerden sızacak en küçük sızıntının bile Karpaz sahiline çok büyük zararlar vereceğini kaydetti.

DİPKARPAZ’DA HUZUR EVİ PROJESİ

Demirci, Karpaz’ın doğal halini sevdiğini, projelerinin de bu yönde olduğunu belirtti. Milli parkı yasal hale getirmeye çalıştığını dile getiren Demirci, bir de doğanın içinde büyük bir huzurevi projesi olduğunu anlattı. Demirci, İsveç ve Norveç’ten gelen bir talep olduğunu projede 700 kişilik büyük bir huzur evi yapılmak istendiğini söyledi. Yaşlıların İsveç ve Norveç’ten geleceğini belirten Demirci, 500 kişilik işçi istihdam edileceğini belirtti. Yaşlıların ailelerinin bölgeye ziyarete geldiğinde turizme de katkısı olacağını ifade eden Demirci, doğal güzelliği bozmayacak projelerin bölgeye yapılmasını istediğinin üzerinde durdu. Demirci, projenin 25 dönümlük vakıf arazisinin üstüne yapılmasının konuşulduğunu, bakanlar kurulundan çıkacak kararı beklediklerini söyledi. Böyle büyük ve anlamlı bir projeye herkesin destek vermesi gerektiğini belirten Demirci, İskele ilçesindeki işsizliğe bu projeyle son vereceğinin müjdesini verdi.   Demirci, yabancı yatırımcıların bu tip projeleri Kıbrıs’ta düşünmesinin tek sebebinin Kıbrıs’ın doğası olduğunu belirterek, ‘’doğamıza sahip çıkmak yerine kar getirmeyen ve kimseye zarardan başka bir fayda sağlamayan dolum tesisi gibi projelerle sahip olduğumuz doğal güzellikleri de yok etmememiz gerekir’’dedi.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler