1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİN GÖREVLİLERİ EYLEM YAPTI
DİN GÖREVLİLERİ  EYLEM YAPTI

DİN GÖREVLİLERİ EYLEM YAPTI

Kamu-Sen üyesi bir grup din görevlisi her Çarşamba olduğu gibi bugün de Başbakanlık önünde cübbeleriyle eylem yaptı.

A+A-

Kamu-Sen üyesi bir grup din görevlisi her Çarşamba olduğu gibi bugün de Başbakanlık önünde cübbeleriyle eylem yaptı.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakanlık önünde toplanan din görevlileri adına konuşan Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, her Çarşamba olduğu gibi bugün de din görevlileri ile Başbakanlık önünde olduklarını ve haklarını aramaya devam edeceklerini kaydetti.

Özkardaş, başka bir sendikada örgütlü olan diğer din görevlilerine çağrıda bulunarak, herkesin birlik olması ve birlikte hak araması için kendilerine destek vermesini istedi.

Din görevlilerinin talebinin yeni teşkilat yasası, özlük haklarının düzenlenmesi ve hizmet kalitelerinin artırılması olduğunu anımsatan Özkardaş, bu konuda Başbakan İrsen Küçük ile birçok kez görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını savunarak, eleştirilerde ve “ciddiyetsizlik” suçlamasında bulundu.

Özkardaş,Vakıflar İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Işılay Arkan’a yönelik eleştirilerini de yineledi.

Ülkede birçok sorun olmasına rağmen vatandaşlar, sendikalar ve sorun çözmek isteyen örgütlerin karşılarında muhatap bulamadığını, her kurumda kaos yaşandığını iddia eden Özkardaş, hükümeti duyarsızlıkla suçlayarak, eylem yapmanın dışında başka seçenekleri kalmadığını söyledi.

Özkardaş, artık ülkede din görevlilerinin bile eylem yaptığı göz önüne alınırsa, söylenecek fazla bir şeyin kalmadığının anlaşılacağını kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler