1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİKMEN’DE SU TARTIŞMASI
DİKMEN’DE SU TARTIŞMASI

DİKMEN’DE SU TARTIŞMASI

Çelebi, bölgeye gelen kimliği belirsiz şahıs veya şahısların evlerin kapısını çalarak tahlil amaçlı su almak istediklerini söyledi.

A+A-

 

Dikmen’de çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Dikmen Belediyesi’nin, her geçen gün büyüyen ve gelişen bir kurum olma yolunda ilerlediği kaydedildi. Dikmen bölgesinin içme suyu hatlarının 1974 öncesinden kalma  olduğunu, bu nedenle bölge halkının sağlığını ciddi şekilde tehdit etmesi nedeniyle Dikmen Belediyesi ve TC. Yardım Heyeti katkılarıyla 2011 yılının ortasında proje başarıyla hayata geçirilerek, Dikmenin bütün içme suyu hatları tamamen yenilendiği dile getirildi. Dikmen’de artık her vatandaşın çeşmesinden rahatça su içip ihtiyaçlarını sorunsuzca karşıladığı ifade edilirken, bölgede kimliği belirsiz şahısların  bölgede bulunan bazı vatandaşların kapsını çalarak bidonlarla sulardan tahlil yapmak ve bunu kötüye kullanmak maksatlı numuneler aldığı vurgulandı.  Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gönyeli Belediyesinin bundan bir ay önce  "İçilebilir Su" Projesi’ni” başarılı bir şekilde tamamladığını belirtti. Çelebi, bölgeye gelen kimliği belirsiz şahıs veya şahısların evlerin kapısını çalarak tahlil amaçlı su almak istediklerini  ve bunun düpedüz CTP’li belediyelere saldırı olduğunu söyledi.

 

DİKMENLİLER TERTEMİZ SU İÇİYOR

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi konuyla ilgili yaptığı açıklamasında,  Dikmen bölgesinin içme suyu hatlarının 1974 öncesinden kalma olduğunu, bu nedenle bölge halkının sağlığını ciddi şekilde tehdit etmesi nedeniyle Dikmen Belediyesi ve TC. yardım heyeti katkılarıyla 2011 yılının ortasında projenin başarıyla hayata geçirildiğini, Dikmenin bütün içme suyu hatlarının tamamen yenilendiğini ve içilen suyun düzenli olarak tahlil edildiğini söyledi. Çelebi, şu sıralar Boğazköy’de bulunan yeni yerleşim yerlerinden biri olan siteler bölgesinde “İçme suyu projesinin” başarılı bir şekilde devam ettiğini ve Bayram öncesinde tüm sitelerde yaşam süren bölge halkının evlerinde ki çeşmelerinden 24 saat kesintisiz içme suyunu karşılayabileceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler