1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİKMEN'DE GÖRKEMLİ AÇILIŞ
DİKMENDE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

DİKMEN'DE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Dikmen’de 11 Meşale Festivali coşkusu GÖRKEMLİ AÇILIŞ Dikmen Belediyesi tarafından organize edilen 3’üncü 11 Meşale Festivali çeşitli etkinliklerle başladı. Dikmen’e bağlı on köyü kapsayan festival boyunca çeşitli etkinlikler dü

A+A-

Dikmen’de 11 Meşale Festivali coşkusu

 

GÖRKEMLİ AÇILIŞ

 

Dikmen Belediyesi tarafından organize edilen 3’üncü 11 Meşale Festivali çeşitli etkinliklerle başladı. Dikmen’e bağlı on köyü kapsayan festival boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Dikmen belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen 11 Meşale Festivali başladı. Festivalde folklor ve dans gösterileri, konserler, çocuklara yönelik eğlenceler, çeşitli yarışmalar, tavla turnuvası, karikatür ve fotoğraf sergisi yer alıyor. Festival boyunca kültürel ve yöresel standlar kurularak, katılımcılara Kıbrıs kültürüne ait ürünler de satışa sunulacak.

 

 

 

Festivalin ilk gecesi kortej yürüyüşü ile başlayıp, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ve 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın konuşmasının hemen ardından,  Fogem, Güsad, Dikmen Belediyesi Halk dansları ekibi ve iki toplumlu folklor ekiplerinin gösterileri ile devam etti. Gecenin sonunda havai fişek gösterisinin ardından Muhittin Yangın ve İbrahim Şevki’nin konserleriyle festivalin ilk gecesi tamamlandı.

 

11 MEŞALE FESTİVALİ RENGÂRENK

 

 

Festivalin 2’inci günü Dikmen Sinema Salonu’nda “İki Bavul Dolusu” çocuk oyunu ve yüz boyama etkinlikleri ile başlayıp, daha sonra festival alanında Dj. Boranın birbirinden güzel çaldığı parçalarla devam etti. Gecede (Cranberrıes Dans okulu) öğrencilerininde birbirinden güzel sergiledikleri dans gösterileride büyük ilgi topladı. Festival kapsamında dün akşam başlayan tavla turnuvasında ise  yarı finalistler belli olurken, Pazar akşamı ise finalistler  belirlenecek. Gecenin sonunda ise Grup Frekans  sahne alarak, birbirinden güzel seslendirdiği parçalarla 7’den 70’e tüm herkesi coşturdu. Festivalin son günü yani Pazar akşamı ise İki Toplumlu Koro ve Umut Albayrak konserleri yer alacak. Bu yıl gösterilerin yanı sıra, Angelo ajansın hazırlamış olduğu mayo defile gösterisi ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı “Gölgeler ve Suretler” isimli film gösterimi de Pazar günü Dikmen’de izleyicisi ile buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler