1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİKMEN'DE 'ARAZİ' HUZURSUZLUĞU
DİKMENDE ARAZİ HUZURSUZLUĞU

DİKMEN'DE 'ARAZİ' HUZURSUZLUĞU

“Arsa dağıtımı UBP lokalinde yaptılar” Kuzey Kıbrıs genelinde yapılan “Kırsal Arazi Dağıtımları”, Dikmen’de bazı vatandaşların isyan etmesine neden oldu. Her fırsatı değerlendirerek, oy potansiyelini arttırmak peşinde koş

A+A-

 

“Arsa dağıtımı UBP lokalinde yaptılar”

 

Kuzey Kıbrıs genelinde yapılan “Kırsal Arazi Dağıtımları”, Dikmen’de bazı vatandaşların isyan etmesine neden oldu. Her fırsatı değerlendirerek, oy potansiyelini arttırmak peşinde koşmakla suçlanan  iktidar, bu kez de Dikmen’de kendi listesi üzerinden kırsal tarım arazisi dağıtmakla suçlandı. Kırsal arazi için başvurusu yıllardır bekleyen vatandaşlar, arazi alamadıkları gibi, arazi dağıtımının yapıldığını da, arkadaşı ve çevrelerinden öğrenmenin kızgınlığını yaşadılar. Vatandaş, UBP Dikmen Lokali’nde, UBP’li Bakan ve Milletvekillerinin gerçekleştirdiği arazi dağıtımını, partizanca ve el altından arazi dağıtmak olarak nitelendirdi.

 

“ASKERLİĞİNİ BİLE BİTİRMEMİŞ KİŞİLERE ARAZİ DAĞITIMI”

 

Dikmen bölgesinde doğup, bütün hayatını orada sürdüren bazı vatandaşlar, yıllardır başvurularına sonuç alamazken, hiç kimseye haber verilmeden arazi dağıtımının gerçekleştirilmesi; Dikmen’de huzursuzluk yarattı. Bazı vatandaşların iddialarına göre, askerliğini bile tamamlamayan kişilere arazi verildiği ve yıllardır başvurusu bekleyenlerin aksine, başvurusunu son gün gerçekleştiren kişilere de arazi verildiğini belirtiyor.

 

 

Tanju Konuralp’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler