1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİKMEN BÖLGESİNDE EKİNOKOK KONTROLÜ
DİKMEN BÖLGESİNDE EKİNOKOK KONTROLÜ

DİKMEN BÖLGESİNDE EKİNOKOK KONTROLÜ

Dikmen Belediyesi ve Veteriner Dairesi işbirliğiyle Dikmen Belediyesi’ne bağlı tüm köylerde bulunan Köpeklerin ekinokok kontrolü başladı.

A+A-

 

 

Dikmen Belediyesi ve Veteriner Dairesi işbirliğiyle Dikmen Belediyesi’ne bağlı tüm köylerde bulunan Köpeklerin ekinokok kontrolü başladı. Konu ile ilgili şu açıklama yapıldı: “Ekinokok kontrolünden geçen her köpek için Dikmen Belediyesi merkez veya şubelerinden köpek ruhsatları çıkartılması Köpekler Yasası’nın 4’üncü maddesi uyarınca yasal bir zorunluluktur. Tüm köpek sahiplerinin, 03 Ekim – 08 Ekim 2012 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde köpeklerini kayıt ettirip ruhsatlarını çıkartmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında gerekli kayıt ve ruhsatlandırmayı yapmayan köpek sahipleri hakkında Köpekler Yasası’nın 7’inci maddesi uyarınca yasal işlem başlatılacaktır. Ekinokok kontrol ve Kayıt – Ruhsat ücretleri; Veteriner Dairesi’nin Ekinokok kotrolü yapacağı her köpek için 10 TL, Dikmen Belediyesi’ne kayıt ve ruhsatlandırma yapılacak her erkek köpek ve kısırlaştırılmış dişi köpek için 12 TL ve her dişi köpek için de 35 TL alınacaktır. Dikmen Belediyesi’ne yapılacak kayıt ve ruhsatlandırma için köpek sahibi köpeğine ait “ekinokok kartını” yanında getirmesi gerekmektedir.

Ekinokok kontrol programı; belirlenen tüm günlerde 9.30 – 12.30 saatleri arasında 03 Ekim’de Ağırdağ- Boğaz ve Kömürcü’de (Ağırdağ Köy girişi “Beyazyol”da,)

04 Ekim’de Dağyolu (vezne şubesi) yanında, 05 Ekim’de Şirinevler-Akçiçek (Şirinevler köy meydanında,) 08 Ekim’de Pınarbaşı’nda ( Avcılık Kulübü) yanında, 09 Ekim’de Göçeri’ köyünde gerçekleşecektir.”

 

 

Bu haber toplam 541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler