1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Dikmen Belediyesi’nden yaşlılara geleneksel yılbaşı yemeği
Dikmen Belediyesi’nden yaşlılara geleneksel yılbaşı yemeği

Dikmen Belediyesi’nden yaşlılara geleneksel yılbaşı yemeği

Dikmen Belediyesi İkinci Bahar Yaşam Kulübü, her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel hale getirdiği yılbaşı yemeğini Cypriana Restorant’ta gerçekleştirdi.

A+A-

 

Dikmen Belediyesi İkinci Bahar Yaşam Kulübü, her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel hale getirdiği yılbaşı yemeğini Cypriana Restorant’ta gerçekleştirdi.

Cypriana restorant’ta gerçekleştirilen yemeğe Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve ikinci bahar yaşam kulübü üyeleri katıldı.

d1-006.jpg

İkinci Bahar Yaşam Kulübü’nün yaşlılara yönelik sürdürdüğü çalışmaların bir parçası olan bu etkinlikte tüm bölge köylerinde yaşam süren yaşlılar bir araya gelerek doyasıya eğlendiler. Kalabalık üye sayısından dolayı katılımın yoğun olması ve izdihamın yaşanması nedeniyle yılbaşı yemeği iki gün boyunca devam etti.

Düzenlenen yılbaşı yemeğinde sevinçleri ve mutlulukları yüzlerinden okunan yaşlılar, Dikmen Belediyesi’nin bu tür sosyal etkinliklerine katılmaktan memnun olduklarını dile getirdiler.

Etkinlikte konuşma yapan Dikmen Belediyesi Önleyici Sağlık Hizmetleri Birim sorumlusu Münüre Akgör’ün yaptığı konuşmasında, “Bugünümüzü bugün yapan, bu günlere gelmemizi sağlayan büyüklerimizle bir arada olmak bizim için bir onurdur. Dikmen Belediyesi İkinci Bahar Yaşam Kulübü olarak tüm üyelerimizin evlerini ziyaret ederek aralıksız hizmet veriyoruz. Bununla birlikte her geçen gün bir aile gibi bütünleşiyoruz” dedi. 

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi yılbaşı yemeğinde yaptığı konuşmasında, Dikmen Belediyesi olarak temel hedeflerinin belediye sınırları içerisinde yaşayan insanların günlük yaşamlarını kolaylaştırarak, günlük yaşamlarına bir nevi katkı sağlamak olduğunu, bununla birlikte belediyenin günlük rutin işlerini kesintisiz olarak sürdürdüğünü söyledi.

Çelebi sosyal alanda topluma karşı sorumlu olduklarını ve toplumsal sosyal gelişimin sağlanmasında belediyenin öncü rolünün olduğunu, bu nedenle sosyal alanda da projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyleyerek, "bizleri bugünlere getiren büyüklerimize ne kadar hizmet etsek azdır diyerek, 2018 yılının tüm halkımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim" dedi.

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler