1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DİKKAT! TOZ BULUTU!
DİKKAT! TOZ BULUTU!

DİKKAT! TOZ BULUTU!

Çevre Koruma Dairesi, ülkeyi etkilemekte olan toz bulutundan dolayı, toza karşı hassasiyeti olan kişiler ile yaşlı ve çocukları, zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları için uyardı

A+A-

 

 

 

Çevre Koruma Dairesi, ülkeyi etkilemekte olan toz bulutundan dolayı, toza karşı hassasiyeti olan kişiler ile yaşlı ve çocukları, zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları için uyardı.
Çevre Koruma Dairesi, yaptığı yazılı açıklamada, KKTC’yi, dünden itibaren etkileyen toz bulutunun etkisinin devam ettiğini belirtti.
Çevre Koruma Dairesi Hava Kalitesi Ölçüm Ağından elde edilen sonuçlara göre, ulaşılan en yüksek partiküler madde konsantrasyonu, Lefkoşa’da 434, Gazimağusa’da 108,1, Girne’de 292,2 ve Güzelyurt’ta da 209 mikrogram / metreküp olarak tespit edildi.
Meteoroloji Dairesi’nden verilen bilgide ise, yağmurla beraber havanın temizleneceği ifade edilerek, Çevre Koruma Dairesi’nin Hava Kalitesi Ölçüm Ağı’ndan elde edilecek değerlerin normal değerlere gelmesi halinde yeni bir duyuru yapılarak kamuoyunun bilgilendirileceği kaydedildi.

 


Fırtına geliyor

Meteoroloji Dairesi, ülkede etkili olan yağışlı havayla birlikte bugün fırtına beklendiği konusunda uyarıda bulundu.
Daire’nin 9-15 Şubat dönemini kapsayan haftalık raporuna göre, sağanak bugün ve Cuma günü de yer yer devam edecek. Hafta sonu az bulutlu ve güneşli havanın ardından gelecek hafta da yağışlar devam edecek. Ancak hafta sonu don olayı görülecek.
Hava sıcaklığı, gündüz saatleri için 15-17 derece olarak açıklanırken, yağış alan günlerde kuvvetli rüzgar yanında, yarın için fırtına uyarısı da yapıldı. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler