Dikkat

Dikkat

Bir takım 90 dakika boyunca 21 şut atacak, hiçbiri kaleyi bulmayacak. Rakibine oranla kanatları daha iyi kullanıp ceza sahasına girmeyi başaracak ama gol noktalarına pası aktaramayacak. Sonuçta da mağlup olacak… Ve teknik heyet diyecek ki ‘

A+A-

 

 

Bir takım 90 dakika boyunca 21 şut atacak, hiçbiri kaleyi bulmayacak. Rakibine oranla kanatları daha iyi kullanıp ceza sahasına girmeyi başaracak ama gol noktalarına pası aktaramayacak.

Sonuçta da mağlup olacak…

Ve teknik heyet diyecek ki ‘önümüzdeki ‘maçlara bakacağız.’

Üzüntü ile birlikte kurtarış cümlesi bana göre.

Evet, Doğan dün konuk ettiği MTG’ye oranla daha baskılı oynadı… ama yenildi. Yenilmesinin tek nedeni bana göre maça orta sahasından ağırlığını koyamaması oldu. İkinci yarıda baskılı oynadı ama bu baskının şuuru yoktu.

Özellikle ikinci yarıda rakibe yüklenirken, orta sahasında verdiği boşluklar nedeniyle kalesinde de zaman zaman net pozisyonlar vermedi değil. Bunları futbol oyunun doğal sonuçları içerisinde yorumlamak mümkün.

Ancak bu tamımda oynayan oyuncuların alternatifleri yok.

Yani geniş ve verimli bir kadroya sahip değil Doğan… Sabri, Salih, Ahmet Saygı sezon başından beri sakat.

Bunlar yetmezmiş gibi, “gereksiz görülen kırmız ve/veya sarı kartlar var. Takım içi disiplininde bir eksilik olduğu gün gibi ortadadır. Yönetimin “dikkatine” diyelim ve gelelim MTG’ye…

İlk yarıda iki takım futbolun ofansif gücünü kullanamadı. İkinci yarıdaki takım dizilişlerindeki “nüanslar” ve teknik adamların oyuncu değişiklikleri maçın hareketlenmesine neden oldu.

Doğan’ın baskı kurduğu anlarda savunmasında hata yapmayan ve orta sahasını da takım savunmasına dahil eden MTG, kontrataklarla gol aradı.

Bu anlayış, zaman zaman tehlikeli atakların oluşmasına neden oldu. Ancak son vuruşları rakibi gibi yapamadı.

MTG’de gözle görülen eksiklik kanatların oyuna dahil olmamasıdır.  “Dikkat” edilmesi gereken ve üzerinde çalışılması şart olan bir nokta.

Her iki kanat özellikle hücumda çok etkisiz kaldığı gibi, orta alana yaklaşıp alan daraltmayı da yapamadı. Kontratak futbol düşüncesi MTG’ye son dakikada altın değerinde üç puanı kazandırdı.

Maç boyunca çok çalışan, pres yapan, şut atan Uğur, mükemmel bir ortayı kale alanı içine göndermesi, Kamil’in bu topa mükemmel vuruşu, sarı-yeşillilere sezonun ilk galibiyetini getirdi. Hepsinden önemlisi ise, takımın moral motivasyonunu yükseltti.

 

Son bir dip not; yaklaşık 20 milyona ulaşan Spor fonun neredeyse yarısının harcandığı futbolda seyirci kalitesi istenilen düzeyde değildi. Dünkü maçın başlama düdüğü çaldığı anda 13 bilet kesilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler