1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DİĞERLERİ GİBİ JENERATÖR ALAMAYIZ'
DİĞERLERİ GİBİ JENERATÖR ALAMAYIZ

'DİĞERLERİ GİBİ JENERATÖR ALAMAYIZ'

Dün Güzelyurt bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi, geçim sıkıntısı çeken bir vatandaşı çilenden çıkardı

A+A-

 

 

Güzelyurt bölgesinde dün gece elektriklerin aniden kesilmesi, bölge sakini bir vatandaşı çileden çıkardı. YENİDÜZEN’i arayan ancak isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, elektriklerinin aniden kesildiğini, sınav döneminde olan iki çocuğunun da zor durumda kaldığını söyledi.

Elektrik kesintilerinin sonunun ne zaman geleceğini soran vatandaş, maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle jeneratör alamadıklarını, alsalar bile mazot parasını karşılayamayacaklarını ifade etti.

“Bir çocuğum üniversitede okuyor ve yarın (bugün)3 sınavı var. Diğer çocuğum lisede ve onun da yarın iki sınavı var. Diğerleri gibi jeneratör alacak paramız yok. Durumu iyi olanlar jeneratörü alıyorlar, ışıklarını yakıyorlar çocukları da rahat rahat çalışıyor. Biz bunu yapamıyoruz. Yapamadığımız gibi kesintilerden evdeki aletler de bozulacak” diyen vatandaş, Kıb-Tek’i aradıklarında, Yılmazköy’de kaynaklanan bir arıza nedeniyle elektriğin kesildiği cevabını aldığını, bu arızaların sonunun da ne zaman geleceğini çok merak ettiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 634 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler