1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DGP VE DP’DE NE OLUYOR?
DGP VE DP’DE NE OLUYOR?

DGP VE DP’DE NE OLUYOR?

Demokratik Güven Partisi (DGP) istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı. Sağda yeni bir parti yeni bir alternatif de olamadı. Parti kurulduğu günden itibaren bir türlü gündeme gelemedi, siyasette sivrilemedi. Adı sürekli ‘birleşmeler’ ile a

A+A-

 

 

Demokratik Güven Partisi (DGP)  istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı. Sağda yeni bir parti yeni bir alternatif de olamadı. Parti kurulduğu günden itibaren bir türlü gündeme gelemedi, siyasette sivrilemedi.

Adı sürekli ‘birleşmeler’ ile anıldı. Kimi zaman partinin feshi gündeme getirildi, kimi zaman ÖRP ile birleşeceği…

UBP’ye karşın,  sağdaki diğer partilerdeki yeni arayışları ve birliktelikleri de her daim canlı tuttu.

Bir süre önce basına da açıklanmıştı DGP’nin ÖRP ile yaptığı görüşmeler. İki başkan biraya gelerek, konuşmuş ancak sonuca varamamıştı.

Ankara’nın 2 partinin bir araya gelmesi için kesin ‘talimatı’ olduğu söyleniyordu. Ancak Ankara’nın ‘istediği’ başarılamadı. 2 parti bir araya gelemedi.

Görüşmelerde ne oldu ne, bitti hangi konularda anlaşıldı, anlaşılmadı, iki başkan arasında kaldı.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ise Şubat ayında yapılacak kurultaya dikkat çekerek, aslında DGP ile bir birlikteliğin olamayacağı sinyalini de inceden inceye verdi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, yeni bir ‘birliktelik’ gündeme geldi.

 

DENKTAŞ-ERTUĞRULOĞLU GÖRÜŞMEDE…

Demokrat Parti, 8 Ocak’ta Kurultay’a hazırlanırken, bir yandan da ‘partiyi nasıl büyütürüz, güçlendiririz’ hesapları içerisinde…

Kurultay öncesi birçok ismi DP çatısı altına toplayan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, son hamlesini ise geçtiğimiz gece yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında açıklamış.

Kulislerden edinilen bilgilere göre birkaç ay önce DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüştüğünü söyleyen Denktaş, MYK üyelerinden olabilecek ‘yeni birliktelik’ konusunda görüş istemiş.

 

MYK REDDETTİ…

MYK üyeleri ise, ‘partiyi fes edip gelecekse gelsin ama iki partinin birleşmesi mümkün değil. Daha önce Ertuğrul Hasipoğlu örneği karşımızda varken, aynı hatayı bir kez daha yapamayız. Bu partiye yarar değil, zarar verir” yönünde görüş dile getirmiş.

Bunun üzerine MYK, konunun İlçe Yönetim Kurulu bazında tartışılmasına karar vermiş.

 

AKP, DENKTAŞ’I İSTEYECEK Mİ?

Olası bir ‘birliktelik’te gündeme getirilmesi gereken bir diğer konu AK Parti kanadı… Çünkü bilindiği üzere AK Parti’nin ‘Denktaş’lara karşı açık bir tavrı var.

AK Parti ile yakın ilişkilerde bulunan DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun DP ile yaptığı görüşmeleri ve olası bir birlikteliği AK Parti onaylayacak mı peki?

Bu da ileri ki günlerde yanıtlanması gereken bir soru olarak karşımızda duracak.

 


 

 

 

Temsilciler ‘twitter’de tartıştı

 

 

Cumhurbaşkanı'nın Özel Temsilcisi Kudret Özersay ile Talat dönemindeki Özel Temsilcisi Özdil Nami, internetteki arkadaşlık paylaşım sitesi ‘twitter’da hararetli bir şekilde Kıbrıs sorunu görüşmelerini tartıştı.

Sosyal paylaşım sitesine yansıyan iki temsilcisinin tartışması şöyle yansıdı:

 

 

Özdil Nami:

“Süreç çökerse End Game in anlamı Kıbrıs konusunun rafa kalkmasıdır. Ne konferans ne de referandum değil. Halka doğruyu söylesinler artık.”

 

Kudret Özersay:

 

"AB ve Ekonomi başlıkları Talat döneminde zaten neredeyse bitirilmiş konulardı." 3 Kasım 2011,Yenidüzen Gazetesi...”

 

Özdil Nami:

“Evet görüldüğü gibi 'neredeyse' ifadesini kullanmıştım. Bundan sonra adımı kullandığında daha dikkatli ol lütfen.”

 

Kudret Özersay:

“İşte tam da bu, Türk tarafının ve BM'nin de dediği gibi bu konularda bu dönem ilerleme olduğunun kanıtıdır...”

 

 

Özdil Nami:

“Yanlış olan TV'de bu başlıkların bittiğini söylediğimi iddia etmen. İlerlemiş bu konularda ek ilerleme yok demedik zaten.

BRT'de Kudret Özersay’ı dinledim. 4 Ocak 2010 önerimizin madde madde müzakere edildiğini ve çapraz oyun bunda önemini söylememeyi seçti.”

 

 


 

 

Afiyetler efendiler…

 

 

 

 

Oh... 7 bakanımıza ‘helali hoş’ olsun mu diyelim acaba… Ne yapmış 7 bakanımız birlikte İstanbul’da buluşmuş… devlet kasasında para bol ya… Eh İstanbul’a geldik, ‘bir rakı balık yapmadan şöyle Boğaz’a nazır’ olmaz diyerekten herhalde, tutmuşlar İstanbul’un en pahalı restoranının yolunu…

Yemişler, içmişler…

Konu dün Meclis’te CTP Milletvekili Sonay Adem tarafından gündeme getirildi, kamuoyunun da haberi oldu.

‘Memlekette kriz var’ diyerek, her gün vatandaşı yeni bir ‘zam’ ile karşı karşıya bırakan hükümet, kendilerinin yeme içmelerini de vatandaşın dişinden tırnağından artırarak verdiği vergilerle bol cepten harcıyor.

 

 

 


 

 

“Yıl sonuna sayılı günler kalmasına rağmen, yeni askeri ücretin belirlenmesi hususunda asgari ücret komisyonu adım atmadı. Konu ile ilgili olarak, uyarı mitinginde yapmış olduğumuz eyleme karşın, ilgili Bakanlık ve Komisyon, vurdumduymaz tavrını sürdürmeye devam ediyor.”

Arslan Bıçaklı (Türk-Sen Genel Başkanı)

 

 

 


 

“Basında çıkan çekler doğru…  Gizleyecek hiçbir şeyim  bulunmuyor. Öğretmen ataması ile ilgili bir baskı görmedik. Bu konuda artık daha fazla konuşup kimseyi rencide etmeyeceğiz.

Sendikaların iç düzenine karışmaya çalışmıyoruz. Bazı sıkıntılar yaşanıyor ancak uzlaşı noktasına yakınız.”

 

Kemal Dürüst (Eğitim Bakanı)

 


 

 

“Kudret Özersay kristal dükkanına girmiş bir fil gibi... üstüne üstlük acemi bir politikacı agresifliğinde, bizim anlayamadığımız başka hesapları varsa keşke açıklasa biz de derdini anlayabilsek...”

 

Fazilet Kürşat Özdenefe’nin profilinden

 

***

 

‎144 TL da olsun. Verirlerse bana gidip alayım. Gerçi Bostancı sel mağduru değilim ama benim evin damında delikler açıldı. Sebep da o sel baskını olduğu günlerdeki yağmurlar. İşte bakın, o selden ben da zarar gördüm. Beni ne gabul etmezler sel mağduru olarak? Hiç olmazsa o 144 TL’yi versinler. Utanmazlar ama?

 

Tarık Arsal’ın profilinden

 


 

 

 

Şaka gibi… Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı, Güzelyurt Kamyoncular Birliği’ni kabul etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler