1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVREYE İKİ KALA
DEVREYE İKİ KALA

DEVREYE İKİ KALA

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısının tamamlanmasına iki maç kala takımlar kalan bu iki karşılaşmadan ne kadar az kayıpla çıkabiliriz düşüncesine sahip. İlk devrenin ardından yapılacak transfer ve kamp çalışmalarının ardından takımlar ikinci devreye r

A+A-

 

 

Ligin 12’nci haftasının en önemli maçları olarak görülen Çetinkaya - Lefke karşılaşması pazar günü, Bostancı Bağcıl - Mağusa Türk Gücü karşılaşması ise bugün oynanacak

 

Hüseyin KIRAL

 

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısının tamamlanmasına iki maç kala takımlar kalan bu iki karşılaşmadan ne kadar az kayıpla çıkabiliriz düşüncesine sahip. İlk devrenin ardından yapılacak transfer ve kamp çalışmalarının ardından takımlar ikinci devreye rahat girebilmek için ilk yarının son iki haftasında kazanmak istiyor.

 

Bugün

 

Türk Ocağı - Yenicami

Türk Ocağı’nda hafta içi yaşanan sorunlar, sadece bu karşılaşma için halledilmiş görünse de, Ocaklı futbolcular hem idmansız, hem de kafaları karışık bir şekilde maça çıkacak. Bu karışıklık içerisinde sahaya çıkacak olan futbolcular maça ne kadar motive oldu bilinmez. Sadece bilinen bir gerçek var, o da maçın sahada kazanıldığı. Bu nedenle Yenicami için kolay gibi görünen maç, gol bulmakta zorlandığı takdirde zora dönüşebilir. Ancak erken gol farkı getirir.

 

BOSTANCI BAĞCIL – MAĞUSA TÜRK GÜCÜ

Kağıt üzerinde Mağusa Türk Gücü favori gözüküyor. Yalnız Mağusa Türk Gücü Antrenörü Hasan Topaloğlu’nun geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalar karşısında, Bostancı Bağcılı artı bir motive yaptığı inancı ile zor bir doksan dakika geçeceğe benzer bir maç.

 

GÖNYELİ – GÖÇMENKÖY

İki takım için de olmazsa olmazı olan maçtan, her iki takımda mutlak üç puan almak istiyor. İkinci yarının daha zor geçeceğinin bilinci içerisinde, şu anda ki görünümü itibarı ile bire bir rakip olan bu iki takımın kaybedeceği zaman nelerin de kaybedileceğinin hafta içerisinde yapılan çalışmalar göstermiş oldu.

 

KÜÇÜK KAYMAKLI - TATLISU

Geçtiğimiz hafta yaşadıkları ve yaşattıkları ile çok konuşulan ve yaşadıkları sonrası liderliği kaybeden Küçük Kaymaklı, son iki haftada alacağı altı puanla şampiyonluk yarışından kopmamak için bugün oynayacağı Tatlısu maçını kazanıp, Cihangir deplasmanına moralli gitmek istiyor.

Tatlısu son haftalarda kaybedilen puanlar yanında oynadığı oyunla da keyif vermiyor. Fakat maçı kaybettiği takdirde ileride neler yaşayacağı açık. Onları çok zor günler bekleyebilir.

 

Pazar

 

ÇETİNKAYA – LEFKE

Son haftaların iki flaş takımının mücadelesinde, kazananın kim olacağı belli olmayan bir maç. Turan Altay yönetiminde kaybetmeyen Çetinkaya’nın kendi evinde oynaması artı bir avantaj gibi görünüyor. Lefke ise eksiklere rağmen her an sürpriz yapabilecek bir ekip.

 

LAPTA – DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ

Lapta’da, ilk yarı şimdi bitse de hemen ikinci yarı çalışmalarına başlayalım düşüncesi hakim. Takım demoralize olmuş durumda, Doğan karşısına da bu şekilde çıkacak. Teknik direktör Mustafa Özarabacı takımını maça ne kadar motive edebilirse o kadar puan alacak. Doğan Türk Birliği ise son iki haftada alacakları puanlar doğrultusunda çalışmalarını yapacak. Bu nedenle onlar da kazanmak istiyorlar.

 

CİHANGİR – DÜZKAYA

Kupa ile birlikte oynadığı son beş maçı kaybetmeyen Cihangir bu maçtan da üç puan alıp yoluna devam etmek istiyor. Yönetim, teknik heyetin büyük uğraşları sonrasında ligin altıncı haftasından sonra istediklerini almaya başlayan Cihangir, Düzkaya maçında da galibiyete yakın isim olarak görünüyor.

Düzkaya’da her şey ligin ilk yarısından sonra netleşeceği için, böylesi maçlardan ne koparırsak kardır düşüncesi içerisinde maça çıkacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler