1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVLETİN VİCDANI
DEVLETİN VİCDANI

DEVLETİN VİCDANI

Tüm toplum, yediden yetmişe kanser hastası küçük TURAN'a yardım kampanyası için el ele verdi. Turan için SMS'ler yağdı, DAÜ öğrencileri ellerinde gitarlarla yardım topladı, iş insanları destek sözü verdi TURAN'a destek kampanyası toplum tarafından böy

A+A-

 

 

Tüm toplum, yediden yetmişe kanser hastası küçük TURAN'a yardım kampanyası için el ele verdi. Turan için SMS'ler yağdı, DAÜ öğrencileri ellerinde gitarlarla yardım topladı, iş insanları destek sözü verdi

 

TURAN'a destek kampanyası toplum tarafından böylesine sahiplenilince,

daha önce aileyi geri çeviren SAĞLIK BAKANLIĞI, "Biz zaten tedavi masraflarını ödeyecektik" açıklaması yaptı

 

Bakanlık Müsteşarı'nın SİM'deki açıklamaları ise üzücüydü. "Yardım kampanyası"nı adeta eleştiren Müsteşar, "Aile niye bizi aramadı" diye hesap sordu, "Tedavi masraflarını biz 30-40 bin gibi hesapladık" dedi

 

Sağlık Bakanlığı'nın küçük Turan'a yardım sözü yine de sevindirdi. Aileye destek için kampanya sürüyor. Ortak umut, Turan'ın yarınki ameliyatı başarıyla atlatması ve iyileşmesi.

 


 

KONUK YAZAR

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı'na iki çift laf!

Bu ülkenin Başbakanı, Bakan ve müsteşarları yetkili kişiler değildir. Harcamalarında herhangi bir para da yoktur. Ancak belli ki hadlerini aşan ihtirasları çoktur. Yetkisi bir memuru bir yerden alıp başka bir yere sürmekten öteye geçmeyen Sağlık Bakanlığı müsteşarı demiş ki: "Biz parayı zaten ödeyecektik. 7-8 ayda paralarını alırlar. Acıbadem ile ilişkiye de geçeceğiz zaten... Kampanya da çok şüpheli".

Boyundan büyük laflar söyleyen müsteşara iki çift lafımız var:

1. Müsteşar sayın Bakanla pek görüşmüyor sanırız. Görüşseydi sayın bakanın "Acıbadem ile ödeme konusunda bir sıkıntımız var o yüzden onlarla bağlantıya geçemeyiz. Hem zaten biz bu parayı ödesek bile azar azar ve yalnızca bir kısmını ödeyebiliriz." dediğini bilirdi.

2. Sayın Müsteşar, ailenin bunca zamandır perişan olduğunu bilmiyor muydu? Neden yardım etmedi?

3. Sayın müsteşar eğer kampanyanın neden şüpheli olduğunu açıklamazsa namerttir. Bir insan müsteşar olduğu için değil sözünün arkasında olduğu için saygı görür. Eğer sözlerinin altını doldurmazsa yalan söylüyor demektir.

4. Sayın müsteşarın bakanlığı, çok kısa bir süre önce, Turan'ın ailesine bir sevk kağıdı verip altına da MASRAFLAR AİLESİ TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR diye not düşmemiş midir?

5. Sayın müsteşar boyunu aşan konuşmalar yapacağına değil 150 bin gerekirse 1 milyon vereceğiz ve sorunu halledeceğiz demeye hazır mı?

6. Sayın müsteşar Turancığın ailesinin ne kadar borcun olduğunu biliyor mu?

7. Sayın müsteşar, ailenin 7-8 ay sonra değil şimdi paraya ihtiyacı olduğunu bilmiyor mu?

Ulaş GÖKÇE

 

 

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler