1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DEVLETİN TRAFİK KAZALARINDA ÖLÜMLERİ AZALTMA NİYETİ YOK MU?'
DEVLETİN TRAFİK KAZALARINDA ÖLÜMLERİ AZALTMA NİYETİ YOK MU?

'DEVLETİN TRAFİK KAZALARINDA ÖLÜMLERİ AZALTMA NİYETİ YOK MU?'

Trafik Kazalarını Önleme Derneği, emniyet kemeriyle ilgili yasal düzenlemenin hala bekletilmesini eleştirdi

A+A-

 

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği, emniyet kemeriyle ilgili yasal düzenlemenin hala bekletilmesini eleştirerek “Devletin trafik kazalarında ölümleri azaltma niyeti yok mu?” diye sordu.

Dernek Başkanı Mehmet Avcı, araçlarda arka koltukta da emniyet kemeri takılmasını zorunlu kılacak yasa tasarısının Ekim 2011’den beri bekletilmesine eleştirilerini yineledi.

Bu bekletmenin altında “Trafikten ölümleri milletvekillerinin önemsememesi; trafikten ölümlerden milletvekillerinin sorumluluk almamaları; devletin trafik kazalarında ölümleri azaltma niyeti olmaması; meclisin daha önem verdiği yasaların devrede olması ve Avrupa Birliğinin uyum çalışmalarına Meclisin gösterdiği tepki olabilir mi?” diye de soran Avcı, bu yasanın olmamasının ülkenin geri kalmışlığını gösterdiğini savundu.

Mehmet Avcı, birçok kazada çarpma ve savrulmadan alınan darbelerden dolayı ölümler meydana geldiğine işaret ederek, bebeklerin ve arka koltukta oturanların ölüm sebebinin de, emniyet kemeri takmaması ve bebeklerin kucakta taşınması olduğunu belirtti.

Avcı, trafik kazalarında can kurtarıcı olacak emniyet kemeri takmanın zorunlu hale getirecek yasa tasarısının, trafik uzmanlarının katılım ve önerileriyle ve AB normlarında hazırlandığını ifade ederek, bu yasayı bekletenlerin ölümlerde sorumluluğu bulunduğunu ileri sürdü.

 

 

 

 

Bu haber toplam 585 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler