1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVLETİN SPOR POLİTİKASI BU KADAR
DEVLETİN SPOR POLİTİKASI BU KADAR

DEVLETİN SPOR POLİTİKASI BU KADAR

1997 yılından beridir ülkemizi gerek Türkiye’de gerekse üniversitelerarası dünyada masa tenisi şampiyonalarında temsil eden Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Masa Tenisi Takımı, Türkiye Süper Ligi’ne parasızlık yüzünden katılmaktan vazgeçti. Üç

A+A-

 

 

 

 

1997 yılından beridir ülkemizi gerek Türkiye’de gerekse üniversitelerarası dünyada masa tenisi şampiyonalarında temsil eden Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Masa Tenisi Takımı, Türkiye Süper Ligi’ne parasızlık yüzünden katılmaktan vazgeçti.

Üç kez Türkiye Süper Lig, üç kez Türkiye Masa Tenisi Federasyon Kupası ve bir kez de Türkiye Cumhuriyeti kupa şampiyonluğu bulunan LAÜ Masa Tenisi takımı 3 bin TL için Süper Lig’in ikinci ayağına katılamadı.

Aşkın Demiray yönetiminde çalışmalarını sürdürmeye devam eden Ender Erenler, Cemal Aktunç, Menteş Zaifoğlu ve Sunalp Atakan karşılaşmaların ilk ayağına kendi ceplerinden masraflarını karşılayarak katıldılar.

Konu ile ilgili olarak konuştuğumuz LAÜ Spor Müdürü ve Kulüp Başkanı İlhan Terzioğlu, “Üniversitemizin yılda elli bin TL (50.000) karşılayacak maalesef gücü yoktur. Bu konu ile ilgili yaptığımız girişimler sonunda Spor Bakanlığı’ndan bizlere sadece uçak masraflarımızın karşılanacağı söylendi. Fakat zaman içerisinde baktığımız zaman Spor Bakanlığı, hentbolun ve basketbolun hem uçak hem de orada ki tüm masrafları karşılandı” dedi.

Terzioğlu, “Üniversite olarak bizler, ülkemiz tanıtımında masa tenisi takımı ile çok işler başardığımıza inanıyoruz, geçtiğimiz yıllarda Dünya Üniversiteler Masa Tenisi Şampiyonası’na katılmak için Çin’e gittik ve orada hem ülkemizi hem de Türkiye’yi başarı ile temsil ettiğimize inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Terzioğlu, “Yeni genel müdür Hüseyin Cahitoğlu, bizlere söz verdi 2012 yılı bütçesi içerisinde bu konu ile ilgili olarak bir bütçenin ayrılacağını ama şu an için maalesef iş işten geçti” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler