1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVLETİN MALI DENİZ!
DEVLETİN MALI DENİZ!

DEVLETİN MALI DENİZ!

Hükümetin dağıttığı, devlete ait kırsal kesim arazileri bir bir satılıyor. Devletin zaman zaman “ihtiyaçlı” kişilere dağıttığı ve partizanlık iddiaları ile gündeme gelen kırsal kesim arazilerinin satılmak istenmesi arsa dağıtımlarındaki ad

A+A-

 

 

Hükümetin dağıttığı, devlete ait kırsal kesim arazileri bir bir satılıyor.

 

Devletin zaman zaman “ihtiyaçlı” kişilere dağıttığı ve partizanlık iddiaları ile gündeme gelen kırsal kesim arazilerinin satılmak istenmesi arsa dağıtımlarındaki adaletsizliği gündeme getirdi. Dikmen’de bir kısal kesim arazisinin üzerine “satılık” tabelası konularak satılığa çıkarılması, devletin bedava verdiği araziler üzerinden kazanç elde edildiği konusunu ortaya çıkardı. Konu ile ilgili geçtiğimiz hafta YENİDÜZEN’de yayınlanan haberin ardından gelen ihbar telefonları, bu kez Balıkesir’de,  geçtiğimiz kış döneminde dağıtılan iki arazinin satıldığı bilgisini bize ulaştırdı.

 

30 BİN TL’YE SATILDI İDDİASI

Geçtiğimiz kış döneminde, Balıkesir bölgesinde, Demirhanlı ihtiyaçlı kişilere dağıtılan kırsal kesim arazilerinden iki tanesinin satıldığı bilgisi gazetemize ulaştı. İsmini belirtmek istemeyen bir vatandaştan aldığımız bilgilere göre, iki arazi de 30 bin TL karşılığında satıldı. Mayıs ayı içerisinde satıldığı iddia edilen arazilerin bir tanesinde inşaat çalışmaları başlatılmışken, diğer arazi üzerinde ise herhangi bir inşaat çalışması yapılmıyor.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler