1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'DEVLET OKULLARI DUVARA TOSLADI'
DEVLET OKULLARI DUVARA TOSLADI

'DEVLET OKULLARI DUVARA TOSLADI'

KTÖS, KTOEÖS ve Kamu-İş, Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların “kaos, öğretmen ve hademe eksiklikleriyle” açılacağını savundu.

A+A-

 

 

KTÖS, KTOEÖS ve Kamu-İş, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı okulların “kaos, öğretmen ve hademe eksiklikleriyle” açılacağını savundu.

Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen protokol görüşmelerinde okulların bir hafta sonra açılacağına işaret eden KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, eğitimde kaosun yaşandığını, bu kapsamda halkın eğitimdeki kaostan sendikayı sorumlu tutmamasını istedi.

Gökçebel, okulların duvara tosladığını, öğretmen eksikliği yanında birçok eksiklikler bulunduğunu ifade ederek, bu sürecin kendilerini eylemsel boyuta sürüklediğini savundu.

Okullarda gerekli tedbirler alınmazsa, eğitim döneminin ciddi bir kaosla başlayacağını ifade eden Gökçebel, bir haftalık sürenin iyi değerlendirilmesini istedi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil de, okullarda ciddi sorunların bulunduğuna işaret ederek, çoğu okulda öğretmen ve yönetici eksikliği bulunduğunu kaydetti ve sendika için önemli olanın bu sorunların çözümü olduğunu vurguladı.

Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek de, okullarda hademe eksiklikleri bulunduğunu ve sendika olarak velilerden, çocuklarını hijyen olmayan okullara göndermemelerini isteyeceklerini kaydetti.

Öğretmen sendikaları ile süresiz greve gideceklerini söyleyen Dilek, gerekli hademelerin alınması gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler